Založ si blog

Kubo syndróm

V nedávnych sviatočných dňoch sme znova sledovali veľa rozprávok a príbehov.

V Kubovi je onen typický sujetový konštrukt – bohatý partner je nanucovaný niekomu kto je zaľúbený do atraktívneho, s ktorým jediným bude naveky šťastný(á).

Praktickí rodičia vedia niečo iné – šťastný bude s niekym s kým nebude trpieť núdzou a kde je perspektíva s pohodlím a zabezpečením.

Málokto si pamätá poznámku Kristínovej v Kubovi, keď Anička hovorí niečo ako : „a za takého by ste ma“ … a jej mať na to : „ale dcéra moja, veď on z toho vyrastie…“

A v tejto myšlienke sa skrýva hlboká pravda. Mám veľa známych ktorí boli za mladi nemožní, neatraktívni, no v strednom a staršom veku prekvapujúco úspešní, solídni, zaujímaví… Kubo bol tvárny materiál, zakiaľ čo Paľo … ako vlastne mohol dopadnúť on ?

Atraktívny junák, frajer, úspešný v spoločnosti chlapov i žien – je správny typ do manželstva ? Súčasné feministky by ho asi priamo degradovali len na milenca a genetický materiál. Takýchto po rokoch stretávam buď skrotených a smiešnych, alebo starnúcich frajerov po krčmách. Kuba vidím ako pokojného záhradkára a Paľa – ako bitkára , neverníka, ožrana, tyrana.

Dúfam však že Aničke to vyšlo.(Happyend hry v súčasnosti by bol asi : manželstvo s Kubom a tajný pomer s Paľom).

P.S. : No ak to nie je len fyzická príťažlivosť k frajerovi či modelke v mladej societe ale ide sa k chudobnému či menej atraktívnemu partnerovi lebo si s ním lepšie rozumie a vlastne viac užije života, ide sa za oným tým … naozaj srdcom… Tieto rozprávky mám radšej.

Nech robí, veď je chlap.

16.01.2018

Často príde na pretras téma menších platov žien. Pracoval som ako robotník, neskôr v manažmente jednej firmy a približne polovica kolegov boli ženy. Hlavnou prednosťou robotníčok bola väčšia viac »

Tolerancia fanatizmu

12.01.2018

Irituje ma masírovanie mozgu formulkami so začiatkom „vďaka moslimom máme“. Myslí sa tým povedzme pokrok v stredoveku kedy k nám priniesli objavy v astronómii, matematike, lekárstve... Ešteže viac »

le pen

Rakúska FPÖ zostáva v europarlamentu s Le Penovou a spol.

19.01.2018 17:30

Euroskeptická Slobodná strana Rakúska patrí do euroskeptickej skupiny Európa národov a slobody.

V4, ministri, Austrália

Krajiny V4 podporia zmluvu o voľnom obchode s Austráliou

19.01.2018 17:29

Krajiny Vyšehradskej štvorky (V4) podporujú čo najskoršie začatie rokovaní o zmluve o voľnom obchode medzi Európskou úniou a Austráliou.

Odesa, Ukrajina, barikády

Pri prestrelke v centre Odesy zomrel najmenej jeden človek

19.01.2018 17:28

Strážcovia zákona prišli na miesto, kde sa zrejme skrýval muž, po ktorom bolo vyhlásené pátranie pre výtržnosti so strelnou zbraňou.

bitcoin, mena, kryptomena

Nobelista Shiller: Bitcoin zrejme skolabuje, ale môže tu byť aj 100 rokov

19.01.2018 16:53

Bitcoin zrejme "úplne skolabuje", ale môže aj prežiť dlhý čas, povedal v rozhovore pre CNBC nobelista Robert Shiller.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 2095x
Priemerná čítanosť článkov: 698x

Autor blogu

Kategórie

Archív