Založ si blog

Kubo syndróm

V nedávnych sviatočných dňoch sme znova sledovali veľa rozprávok a príbehov.

V Kubovi je onen typický sujetový konštrukt – bohatý partner je nanucovaný niekomu kto je zaľúbený do atraktívneho, s ktorým jediným bude naveky šťastný(á).

Praktickí rodičia vedia niečo iné – šťastný bude s niekym s kým nebude trpieť núdzou a kde je perspektíva s pohodlím a zabezpečením.

Málokto si pamätá poznámku Kristínovej v Kubovi, keď Anička hovorí niečo ako : „a za takého by ste ma“ … a jej mať na to : „ale dcéra moja, veď on z toho vyrastie…“

A v tejto myšlienke sa skrýva hlboká pravda. Mám veľa známych ktorí boli za mladi nemožní, neatraktívni, no v strednom a staršom veku prekvapujúco úspešní, solídni, zaujímaví… Kubo bol tvárny materiál, zakiaľ čo Paľo … ako vlastne mohol dopadnúť on ?

Atraktívny junák, frajer, úspešný v spoločnosti chlapov i žien – je správny typ do manželstva ? Súčasné feministky by ho asi priamo degradovali len na milenca a genetický materiál. Takýchto po rokoch stretávam buď skrotených a smiešnych, alebo starnúcich frajerov po krčmách. Kuba vidím ako pokojného záhradkára a Paľa – ako bitkára , neverníka, ožrana, tyrana.

Dúfam však že Aničke to vyšlo.(Happyend hry v súčasnosti by bol asi : manželstvo s Kubom a tajný pomer s Paľom).

P.S. : No ak to nie je len fyzická príťažlivosť k frajerovi či modelke v mladej societe ale ide sa k chudobnému či menej atraktívnemu partnerovi lebo si s ním lepšie rozumie a vlastne viac užije života, ide sa za oným tým … naozaj srdcom… Tieto rozprávky mám radšej.

Absurdistan(ičné) postrehy. „Pán“ výpravca.

13.06.2018

Mnohí asi poznáte podobnú cestovnú situáciu. Sedíte v meškajúcom vlaku na stanici, v teplejších dňoch sa často v ňom paríte ako v saune, prípojový spoj konečne došiel a – nič sa viac »

Konšpiračná teória o zamestnanosti na Slovensku

25.04.2018

Jednoduchým spojením dvoch súčasných javov je možné sformulovať peknú konšpiračnú teóriu. Ak to tu ešte nezaznelo. Týmito javmi sú prijímanie utečencov a súčasné zvyšovanie zamestnanosti. viac »

Absurdistan(ičné) postrehy. Žilinská stanica.

18.04.2018

Najprv všeobecné – hlásenie meškania. Hláška je prehnane dlhá : rýchlik číslo... meno ... s pravidelným príchodom o ... pokračujúci do stanice Vrútky, Kraľovany... Košice mešká asi viac »

protestujúci farmári Danko stretnutie

Farmári chcú so zástupcami strán hovoriť o memorande o reforme agrosektora

22.06.2018 09:25

Cieľom diskusie má byť podpísanie memoranda o reforme poľnohospodárstva.

Airbus varoval, že by pre tvrdý brexit mohol odísť z Británie

22.06.2018 08:57

Airbus varoval, že by sa mohol stiahnuť z Británie, ak krajina opustí jednotný trh a colnú úniu Európskej únie bez tranzitnej dohody.

nakupovanie, nákup, online, shopping, nákupný košík,

Štáty USA môžu podľa súdu e-shopom nariadiť výber dane z predaja

22.06.2018 08:53

Najvyšší súd USA vo štvrtok rozhodol, že štáty môžu od internetových maloobchodov požadovať, aby od zákazníkov vyberali daň z predaja, obdobu DPH.

Porošenko

Porošenko podpísal dekrét, ktorým rozšíril sankcie voči Rusku

22.06.2018 08:30

Sankcie budú v platnosti najmenej tri roky a zahŕňajú aj pokuty pre ruských poslancov a vysokých predstaviteľov.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 19651x
Priemerná čítanosť článkov: 1228x

Autor blogu

Kategórie