Založ si blog

Kubo syndróm

V nedávnych sviatočných dňoch sme znova sledovali veľa rozprávok a príbehov.

V Kubovi je onen typický sujetový konštrukt – bohatý partner je nanucovaný niekomu kto je zaľúbený do atraktívneho, s ktorým jediným bude naveky šťastný(á).

Praktickí rodičia vedia niečo iné – šťastný bude s niekym s kým nebude trpieť núdzou a kde je perspektíva s pohodlím a zabezpečením.

Málokto si pamätá poznámku Kristínovej v Kubovi, keď Anička hovorí niečo ako : „a za takého by ste ma“ … a jej mať na to : „ale dcéra moja, veď on z toho vyrastie…“

A v tejto myšlienke sa skrýva hlboká pravda. Mám veľa známych ktorí boli za mladi nemožní, neatraktívni, no v strednom a staršom veku prekvapujúco úspešní, solídni, zaujímaví… Kubo bol tvárny materiál, zakiaľ čo Paľo … ako vlastne mohol dopadnúť on ?

Atraktívny junák, frajer, úspešný v spoločnosti chlapov i žien – je správny typ do manželstva ? Súčasné feministky by ho asi priamo degradovali len na milenca a genetický materiál. Takýchto po rokoch stretávam buď skrotených a smiešnych, alebo starnúcich frajerov po krčmách. Kuba vidím ako pokojného záhradkára a Paľa – ako bitkára , neverníka, ožrana, tyrana.

Dúfam však že Aničke to vyšlo.(Happyend hry v súčasnosti by bol asi : manželstvo s Kubom a tajný pomer s Paľom).

P.S. : No ak to nie je len fyzická príťažlivosť k frajerovi či modelke v mladej societe ale ide sa k chudobnému či menej atraktívnemu partnerovi lebo si s ním lepšie rozumie a vlastne viac užije života, ide sa za oným tým … naozaj srdcom… Tieto rozprávky mám radšej.

Slušne smerovaná mládež a čarodejnícka opozícia

14.03.2018

Za slušné Slovensko, proti korupcii a pod. manifestovalo už veľa mladých ľudí. Takto protestovať sa dalo proti každej vláde od prevratu 89, ale aktuálne je to podľa nich najmä teraz ... Patent viac »

Viny jednej strany

22.02.2018

Keby sa dalo zvaliť na jednu politickú stranu to čo sa dialo od revolúcie 89 ako by sa hodnotila ? Väčšina by ju asi minimálne posielala na smetisko dejín. Za všetko zlé čo u nás bolo od r.1948 viac »

Ó mládež naša, tys držiteľkou displejov

13.02.2018

Vo vlaku si prisadli traja chuligáni a čakal som dosť nepríjemnú cestu. Vyzerali vulgárne, drzo a hlučne, a tak si hovorím - mám po čítaní a pokojnej vyhliadke na prírodu. No títo zrazu vytiahli viac »

Porošenko v OSN

Prezidentské voľby v Rusku boli politickou fraškou, vyhlásil Porošenko

19.03.2018 11:16

Ukrajinský prezident Petro Porošenko označil nedeľné voľby ruského prezidenta za "politickú frašku, ktorá nemá nič spoločné s voľbami v demokratickom chápaní".

nitra, dialnica, pribina, doprava

R1 sa podpísala pod pokles nezamestnanosti aj rast cestovného ruchu

19.03.2018 11:12

Výstavba diaľnic a rýchlostných ciest sa podpísala pod pokles nezamestnanosti v regiónoch na Slovensku.

Vladimir Putin, Rusko, voľby, moskva

Voľby? Skôr starý sovietsky sviatok, hodnotí analytik

19.03.2018 11:00

Plán novozvoleného prezidenta Putina vymôcť si od Západu pre Rusko postavenie superveľmoci a potom sa pustiť do veľkej modernizácie krajiny naráža na problém.

MOST-HÍD, bugar, žitňanská

Most-Híd rozhoduje o nomináciách na ministrov, zmena by mala byť len v justícii

19.03.2018 10:49

Luciu Žitňanskú by mal nahradiť doterajší predseda poslaneckého klubu Gábor Gál.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 12493x
Priemerná čítanosť článkov: 1136x

Autor blogu

Kategórie