Založ si blog

Zunované angažované témy

V umení ostatných rokov sa oprášil pojem angažovaná téma. Neskončil na smetisku dejín, kam posielali komunistov.

Osobne nepotrebujem byť toľkokrát presvedčovaný že homosexuál či farebný spoluobčan je tiež hodnotným človekom ktorý by sa nemal prenasledovať. Skôr ma v súčasných filmoch prekvapí ak je Afroameričan negatívna postava a neprotestuje sa proti tomu.

V našich končinách máme svoju ošúchanú tému : za socializmu bol či chcel byť takmer každý oponent až disident, len pár fanatikov to tu držalo. Prišla však eufória revolučná a po nej sa razom všetko zlepšilo a bolo v poriadku. Tieto scenáre ma už dokonale nudia a vyhýbam sa im aj keby to mohol byť dobrý film. Navyše marazmus tohto typu demokracie ma odrádza aj od spomienok na revolučné nadšenie. Z týchto filmov si pozriem znova možno len Kolju, nie už napr. Pupendo. Vydržal som hodnotnú „Učiteľku“ a neznechutil ma záver lebo bolo naznačené že človek jej typu sa má dobre za každého režimu.

Samostatná kapitola je téma holokaustu. Nešťastie ktoré by sa malo pripomínať ale tak často sa predkladá, že už sa prejesť muselo. A trpeli predsa aj iné národy. Scenár kde sa ukáže ako títo hodnotní ľudia šťastne, usporiadane, pokojne a nekonfliktne žili, no zrazu im fašizmus všetko zničí, pozná každý. Tak štedré udeľovanie oskarov týmto scenárom predčí už len kalkulovanie s podobným námetom kvôli nim.

Konšpiračná teória o zamestnanosti na Slovensku

25.04.2018

Jednoduchým spojením dvoch súčasných javov je možné sformulovať peknú konšpiračnú teóriu. Ak to tu ešte nezaznelo. Týmito javmi sú prijímanie utečencov a súčasné zvyšovanie zamestnanosti. viac »

Absurdistan(ičné) postrehy. Žilinská stanica.

18.04.2018

Najprv všeobecné – hlásenie meškania. Hláška je prehnane dlhá : rýchlik číslo... meno ... s pravidelným príchodom o ... pokračujúci do stanice Vrútky, Kraľovany... Košice mešká asi viac »

Takzvaný slovenský štát a dedičná vina holokaustu ?

05.04.2018

Nevedel som to, ale trpím vraj dedičnou vinou za to čo Slováci urobili svojim spoluobčanom za vojny. Slovenský štát nazývajú často takzvaný, či vazalský štát hitlerovského Nemecka – viac »

írsko, potraty

Írski voliči v referende rozhodujú o liberalizácii zákona o interrupciách

25.05.2018 06:43

Prieskumy verejnej mienky naznačujú miernu prevahu prívržencov tábora za legalizáciu interrupcií.

Ireland Abortion Referendum

Interrupcie? Írsko sa zmenilo a ženy prehovorili

25.05.2018 06:00

Absolútny zákaz interrupcií sa v Írsku pravdepodobne blíži ku koncu. V krajine sa koná referendum, ktoré by ich malo povoliť.

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 17721x
Priemerná čítanosť článkov: 1181x

Autor blogu

Kategórie