Založ si blog

Zunované angažované témy

V umení ostatných rokov sa oprášil pojem angažovaná téma. Neskončil na smetisku dejín, kam posielali komunistov.

Osobne nepotrebujem byť toľkokrát presvedčovaný že homosexuál či farebný spoluobčan je tiež hodnotným človekom ktorý by sa nemal prenasledovať. Skôr ma v súčasných filmoch prekvapí ak je Afroameričan negatívna postava a neprotestuje sa proti tomu.

V našich končinách máme svoju ošúchanú tému : za socializmu bol či chcel byť takmer každý oponent až disident, len pár fanatikov to tu držalo. Prišla však eufória revolučná a po nej sa razom všetko zlepšilo a bolo v poriadku. Tieto scenáre ma už dokonale nudia a vyhýbam sa im aj keby to mohol byť dobrý film. Navyše marazmus tohto typu demokracie ma odrádza aj od spomienok na revolučné nadšenie. Z týchto filmov si pozriem znova možno len Kolju, nie už napr. Pupendo. Vydržal som hodnotnú „Učiteľku“ a neznechutil ma záver lebo bolo naznačené že človek jej typu sa má dobre za každého režimu.

Samostatná kapitola je téma holokaustu. Nešťastie ktoré by sa malo pripomínať ale tak často sa predkladá, že už sa prejesť muselo. A trpeli predsa aj iné národy. Scenár kde sa ukáže ako títo hodnotní ľudia šťastne, usporiadane, pokojne a nekonfliktne žili, no zrazu im fašizmus všetko zničí, pozná každý. Tak štedré udeľovanie oskarov týmto scenárom predčí už len kalkulovanie s podobným námetom kvôli nim.

Film o Dubčekovi (a zasa to „keby“)

22.08.2018

Bol pekný a pôsobivý, zaujala najmä autentickosť. Kedysi sa naštval Jakubisko že mu nedali kandidovať na Oskara za „Eržébet Bathory“ no tento film by podľa mňa mohol zaujať viac. Nielen viac »

Našim hudobným géniom

08.08.2018

Bude tomu rok ako zomrel Marián Varga a vyše desať od smrti Karla Svobodu. V smútku po ich smrti vyšli aj správy „odišiel nám hudobný génius“. S podobným hodnotením však asi treba narábať viac »

Obhajoba smrekov

02.08.2018

Dovoľte mi vyjadriť niečo na obhajobu týchto krásnych stromov. Hnevá ma že sú toľko odsudzované a prenasledované lebo sa polámu vo víchriciach v klíme ktorú v čase ich vysádzania ani nemohli viac »

komunalne volby 2018, zs jeseniova 54

V obci Nandraž uspel kandidát Smeru o jediný neplatný hlas

12.11.2018 17:57

Doterajší starosta Marian Laciak získal 65 hlasov, jeho protikandidát Peter Požga (nezávislý) 64 hlasov.

janov, most

Zvyšné časti Morandiho mosta začnú búrať v decembri

12.11.2018 17:41

Zrútenie mosta si vyžiadalo 43 životov a evakuáciu vyše 500 obyvateľov.

Jozef Roháč

Proces s Roháčom v kauze mafiánskych vrážd zrušili

12.11.2018 17:39

Roháč je v Maďarsku odsúdený na doživotný trest odňatia slobody.

Žofka Martišová

Teta Žofka oslávila stoštyri rokov

12.11.2018 17:26

Žofia Martišová nemala ľahký život. Veľmi skoro prišla o manžela a s malými deťmi zostala sama.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 26892x
Priemerná čítanosť článkov: 1345x

Autor blogu

Kategórie