Založ si blog

Zunované angažované témy

V umení ostatných rokov sa oprášil pojem angažovaná téma. Neskončil na smetisku dejín, kam posielali komunistov.

Osobne nepotrebujem byť toľkokrát presvedčovaný že homosexuál či farebný spoluobčan je tiež hodnotným človekom ktorý by sa nemal prenasledovať. Skôr ma v súčasných filmoch prekvapí ak je Afroameričan negatívna postava a neprotestuje sa proti tomu.

V našich končinách máme svoju ošúchanú tému : za socializmu bol či chcel byť takmer každý oponent až disident, len pár fanatikov to tu držalo. Prišla však eufória revolučná a po nej sa razom všetko zlepšilo a bolo v poriadku. Tieto scenáre ma už dokonale nudia a vyhýbam sa im aj keby to mohol byť dobrý film. Navyše marazmus tohto typu demokracie ma odrádza aj od spomienok na revolučné nadšenie. Z týchto filmov si pozriem znova možno len Kolju, nie už napr. Pupendo. Vydržal som hodnotnú „Učiteľku“ a neznechutil ma záver lebo bolo naznačené že človek jej typu sa má dobre za každého režimu.

Samostatná kapitola je téma holokaustu. Nešťastie ktoré by sa malo pripomínať ale tak často sa predkladá, že už sa prejesť muselo. A trpeli predsa aj iné národy. Scenár kde sa ukáže ako títo hodnotní ľudia šťastne, usporiadane, pokojne a nekonfliktne žili, no zrazu im fašizmus všetko zničí, pozná každý. Tak štedré udeľovanie oskarov týmto scenárom predčí už len kalkulovanie s podobným námetom kvôli nim.

Našim hudobným géniom

08.08.2018

Bude tomu rok ako zomrel Marián Varga a vyše desať od smrti Karla Svobodu. V smútku po ich smrti vyšli aj správy „odišiel nám hudobný génius“. S podobným hodnotením však asi treba narábať viac »

Obhajoba smrekov

02.08.2018

Dovoľte mi vyjadriť niečo na obhajobu týchto krásnych stromov. Hnevá ma že sú toľko odsudzované a prenasledované lebo sa polámu vo víchriciach v klíme ktorú v čase ich vysádzania ani nemohli viac »

Mešita v Pohode ?

06.07.2018

Nebol som nikdy na Pohode, no zaujalo ma stavanie mešity počas tohto festivalu. V rámci povzbudenia otvorenosti a tolerancie iných kultúr a náboženstiev, na ktoré by sme si už mali zvykať... viac »

SR NRSR prášok polícia vchod uzavretie BAX

V Bratislave zavraždili 58-ročnú ženu

20.08.2018 22:40

Podozrivého policajti po pár minútach pátrania zadržali.

janov, most

Experti varovali vo februári o korózii Morandiho most, kompetentní ich ignorovali

20.08.2018 22:13

Ani talianske ministerstvo ani diaľničná spoločnosť nikdy neuvažovali o potrebe obmedziť premávku, odkloniť ťažké nákladné vozidlá či znížiť rýchlosť na moste.

kliešť, encefalitída,

Obrie kliešte z Afriky prenikli aj do časti Európy

20.08.2018 21:32

kliešte prenášajú veľmi vážne ochorenia vrátane škvrnitého týfusu, arabskej a krymsko-konžskej horúčky alebo horúčky Skalistých hôr.

Smrť, utopený, utopenec, utopiť

V rieke Slaná sa utopilo 13-ročné dievča

20.08.2018 21:03

Aj napriek veľkej snahe sa záchranárom nepodarilo dievča oživiť.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 23855x
Priemerná čítanosť článkov: 1256x

Autor blogu

Kategórie