Založ si blog

Kiskova pomoc Zemanovi

Kandidát Drahoš odhalil optimizmus vďaka výsledkom slovenských volieb, kde neznáma „osobnosť“ porazila populárneho skúseného politika v druhom kole.

Tým urobil dosť pre zmobilizovanie voličov Zemana. Česi nepodcenili odhad výsledkov, a volili odmietnutie Drahoša a jeho (politickej) orientácie, pretože bol porazený viditeľne nezdravým Zemanom, čo je pre kandidáta veľký hendikep (ako zdravý by vyhral s prehľadom). Kiskova pomoc je tiež v tom, že slúži ako zlý príklad možného podobného prezidenta, nielen pre predklon pred EÚ a NATO, ale tiež pre konfrontáciu s obľúbeným premiérom.

U nás nielen bratislavská kaviareň, no hlavne mladí voliči by volili radšej hoci strakoša než Fica. Ovplyvňovanie propagandou ešte chápem, no ťažko sa čelí fanatickému tlaku okolia. Poznajú to voliči Trumpa v USA – pred známymi a susedmi radšej nezverejňovali svoj názor, prezentovali ho až pri voľbe. Odsúdenie, obviňovanie z rasizmu, šovinizmu, fašizmu, krik a pohŕdanie uvedomelej elity by ich prenasledovali aj v bežnom živote v demokracii. V súčasnosti je takýto krik častejší než u skutočných fašistických či iných fanatikov, no fanatizmom sa stane až keby zapríčinil nejaké nové, nepoznané tragédie.

Absurdistan(ičné) postrehy. Žilinská stanica.

18.04.2018

Najprv všeobecné – hlásenie meškania. Hláška je prehnane dlhá : rýchlik číslo... meno ... s pravidelným príchodom o ... pokračujúci do stanice Vrútky, Kraľovany... Košice mešká asi viac »

Takzvaný slovenský štát a dedičná vina holokaustu ?

05.04.2018

Nevedel som to, ale trpím vraj dedičnou vinou za to čo Slováci urobili svojim spoluobčanom za vojny. Slovenský štát nazývajú často takzvaný, či vazalský štát hitlerovského Nemecka – viac »

Futbalový reprezentanK, alebo Škrteľ nám nepomáhaj

03.04.2018

So smútkom som prijal správu že Ďurica končí pri reprezentácii no s väčším zármutkom tú že Škrteľ ostáva. Podľa jeho slov „rád pomôže“. Neviem ale kam. Jeden môj známy si nenechá viac »

Piešťany, jar, počasie, príroda

V horúcom apríli zažívajú alergici hektiku

25.04.2018 06:00

Takýto apríl tu už dlho nebol. Vlna oteplenia a teploty do 29 stupňov urýchlili kvitnutie rastlín. Alergici prežívajú hektický štart peľovej sezóny.

Praha Audioport

Česká polícia obvinila piatich Holanďanov z napadnutia čašníka, dvoch prepustila

24.04.2018 21:55

Zvyšní dvaja zo skupiny boli prepustení na slobodu. "Bolo vyhodnotené, že sa do konfliktu nezapojili, snažili sa ho skôr upokojiť," uviedol policajný hovorca.

Trump

Trump: Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov

24.04.2018 20:47

Podľa CNN Trump uviedol, že ani on, ani Macron si neželajú, aby Irán nemal v oblasti Stredozemného mora "voľnú ruku".

Francúzsko, korupcia, Vincent Bolloré

Francúzska polícia zadržala pre korupciu miliardára Bollorého

24.04.2018 20:28

Bolloré je jeden z najznámejších francúzskych podnikateľov. Jeho podnikateľské aktivity siahajú od lodnej dopravy cez reklamu a stavebníctvo až po médiá.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 16147x
Priemerná čítanosť článkov: 1153x

Autor blogu

Kategórie