Založ si blog

Kiskova pomoc Zemanovi

Kandidát Drahoš odhalil optimizmus vďaka výsledkom slovenských volieb, kde neznáma „osobnosť“ porazila populárneho skúseného politika v druhom kole.

Tým urobil dosť pre zmobilizovanie voličov Zemana. Česi nepodcenili odhad výsledkov, a volili odmietnutie Drahoša a jeho (politickej) orientácie, pretože bol porazený viditeľne nezdravým Zemanom, čo je pre kandidáta veľký hendikep (ako zdravý by vyhral s prehľadom). Kiskova pomoc je tiež v tom, že slúži ako zlý príklad možného podobného prezidenta, nielen pre predklon pred EÚ a NATO, ale tiež pre konfrontáciu s obľúbeným premiérom.

U nás nielen bratislavská kaviareň, no hlavne mladí voliči by volili radšej hoci strakoša než Fica. Ovplyvňovanie propagandou ešte chápem, no ťažko sa čelí fanatickému tlaku okolia. Poznajú to voliči Trumpa v USA – pred známymi a susedmi radšej nezverejňovali svoj názor, prezentovali ho až pri voľbe. Odsúdenie, obviňovanie z rasizmu, šovinizmu, fašizmu, krik a pohŕdanie uvedomelej elity by ich prenasledovali aj v bežnom živote v demokracii. V súčasnosti je takýto krik častejší než u skutočných fašistických či iných fanatikov, no fanatizmom sa stane až keby zapríčinil nejaké nové, nepoznané tragédie.

Film o Dubčekovi (a zasa to „keby“)

22.08.2018

Bol pekný a pôsobivý, zaujala najmä autentickosť. Kedysi sa naštval Jakubisko že mu nedali kandidovať na Oskara za „Eržébet Bathory“ no tento film by podľa mňa mohol zaujať viac. Nielen viac »

Našim hudobným géniom

08.08.2018

Bude tomu rok ako zomrel Marián Varga a vyše desať od smrti Karla Svobodu. V smútku po ich smrti vyšli aj správy „odišiel nám hudobný génius“. S podobným hodnotením však asi treba narábať viac »

Obhajoba smrekov

02.08.2018

Dovoľte mi vyjadriť niečo na obhajobu týchto krásnych stromov. Hnevá ma že sú toľko odsudzované a prenasledované lebo sa polámu vo víchriciach v klíme ktorú v čase ich vysádzania ani nemohli viac »

Peniaze, euro, mešec

ECB prestáva nalievať peniaze do ekonomiky, ukončí nákup dlhopisov

13.12.2018 16:16

Európska centrálna banka tento mesiac ukončí program nákupu dlhopisov, ktorým niekoľko rokov podporovala infláciu a hospodársky rast v eurozóne.

lieky,  zdravotníctvo

Ústav pre kontrolu liečiv nariadil stiahnutie lieku Pleumolysin

13.12.2018 15:14

Liek sa používa pri suchom dráždivom kašli, pri zápaloch hltanu, hrtanu, priedušnice a zápaloch priedušiek.

jemen, loď, prístav, more, hudajda

Bojujúce strany v Jemene dospeli k dohode o Hudajde

13.12.2018 14:35

Dôjde k stiahnutiu vládnych síl, ako aj síl povstalcov zo strategicky dôležitého prístavného mesta Hudajda.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 27373x
Priemerná čítanosť článkov: 1369x

Autor blogu

Kategórie