Založ si blog

Diagnózy psychiatrie v očistci (? )

Prekvapujúco ľahko sa dá veľa psychických porúch či anomálií vysvetliť minulými životmi.

Napríklad gerontofília. Muž miloval ženu do vysokého veku, ktorá mu zomrela. Do smrti mu zúfalo chýbala a v novom živote mu ju mnohé (staršie) pripomínajú.

Freud by to možno vysvetlil detstvom. Láskou k starej mame.

No toto „nevedecké“ vysvetlenie sa javí jasnejšie a jednoduchšie.

Zamýšľať sa dá tiež nad sklonmi k iracionálnej nenávisti, k násiliu, ale obohatí určite aj názor pri autizme – napríklad ako blokáda pred vonkajším svetom pre nemožnosť bývalého hedonizmu, či závislosti (hoci na hre).

V línii tejto hypotézy je to zaujímavé pri homosexualite, či transvestizme. Utkvenie príliš hlboko v bývalom živote (bez pamäte) sa prejavuje v pocite identity s iným telom, pohlavím… otázka je potom nakoľko uvedomenie si podobných náhľadov pomôže v akceptovaní súčasného stavu. U niekoho áno, u iných by možno zabralo až prijatie prítomnosti ako karmy, či božieho trestu.

Ak by to bolo takto, kresťanský svet by zajasal, pre potvrdenie homosexuality ako choroby ktorej treba čeliť. No zároveň nemôže pripustiť vieru v minulé životy…

Je nutné sa správať k sebe čo najlepšie, no nedá sa nájsť raj na tejto zemi. Tá je často na nás ako očistec… kedysi som čítal že duša v ňom trpí aj stovky rokov, no zdalo sa mi že dušu čas nezaujíma, tak prečo ten časový údaj, len pre predstavu človeka ? I v súvislosti s východnými filozofiami sa javí že oným očistcom môže byť táto zem, na ktorú sa v mnohých životoch vraciame kým sa neočistíme od hriechov. A prijatie osudu, dedičného hriechu, či kríža božieho ako základ pre cestu do neba.

Absurdistan(ičné) postrehy. Žilinská stanica.

18.04.2018

Najprv všeobecné – hlásenie meškania. Hláška je prehnane dlhá : rýchlik číslo... meno ... s pravidelným príchodom o ... pokračujúci do stanice Vrútky, Kraľovany... Košice mešká asi viac »

Takzvaný slovenský štát a dedičná vina holokaustu ?

05.04.2018

Nevedel som to, ale trpím vraj dedičnou vinou za to čo Slováci urobili svojim spoluobčanom za vojny. Slovenský štát nazývajú často takzvaný, či vazalský štát hitlerovského Nemecka – viac »

Futbalový reprezentanK, alebo Škrteľ nám nepomáhaj

03.04.2018

So smútkom som prijal správu že Ďurica končí pri reprezentácii no s väčším zármutkom tú že Škrteľ ostáva. Podľa jeho slov „rád pomôže“. Neviem ale kam. Jeden môj známy si nenechá viac »

Piešťany, jar, počasie, príroda

V horúcom apríli zažívajú alergici hektiku

25.04.2018 06:00

Takýto apríl tu už dlho nebol. Vlna oteplenia a teploty do 29 stupňov urýchlili kvitnutie rastlín. Alergici prežívajú hektický štart peľovej sezóny.

Praha Audioport

Česká polícia obvinila piatich Holanďanov z napadnutia čašníka, dvoch prepustila

24.04.2018 21:55

Zvyšní dvaja zo skupiny boli prepustení na slobodu. "Bolo vyhodnotené, že sa do konfliktu nezapojili, snažili sa ho skôr upokojiť," uviedol policajný hovorca.

Trump

Trump: Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov

24.04.2018 20:47

Podľa CNN Trump uviedol, že ani on, ani Macron si neželajú, aby Irán nemal v oblasti Stredozemného mora "voľnú ruku".

Francúzsko, korupcia, Vincent Bolloré

Francúzska polícia zadržala pre korupciu miliardára Bollorého

24.04.2018 20:28

Bolloré je jeden z najznámejších francúzskych podnikateľov. Jeho podnikateľské aktivity siahajú od lodnej dopravy cez reklamu a stavebníctvo až po médiá.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 16149x
Priemerná čítanosť článkov: 1154x

Autor blogu

Kategórie