Založ si blog

Diagnózy psychiatrie v očistci (? )

Prekvapujúco ľahko sa dá veľa psychických porúch či anomálií vysvetliť minulými životmi.

Napríklad gerontofília. Muž miloval ženu do vysokého veku, ktorá mu zomrela. Do smrti mu zúfalo chýbala a v novom živote mu ju mnohé (staršie) pripomínajú.

Freud by to možno vysvetlil detstvom. Láskou k starej mame.

No toto „nevedecké“ vysvetlenie sa javí jasnejšie a jednoduchšie.

Zamýšľať sa dá tiež nad sklonmi k iracionálnej nenávisti, k násiliu, ale obohatí určite aj názor pri autizme – napríklad ako blokáda pred vonkajším svetom pre nemožnosť bývalého hedonizmu, či závislosti (hoci na hre).

V línii tejto hypotézy je to zaujímavé pri homosexualite, či transvestizme. Utkvenie príliš hlboko v bývalom živote (bez pamäte) sa prejavuje v pocite identity s iným telom, pohlavím… otázka je potom nakoľko uvedomenie si podobných náhľadov pomôže v akceptovaní súčasného stavu. U niekoho áno, u iných by možno zabralo až prijatie prítomnosti ako karmy, či božieho trestu.

Ak by to bolo takto, kresťanský svet by zajasal, pre potvrdenie homosexuality ako choroby ktorej treba čeliť. No zároveň nemôže pripustiť vieru v minulé životy…

Je nutné sa správať k sebe čo najlepšie, no nedá sa nájsť raj na tejto zemi. Tá je často na nás ako očistec… kedysi som čítal že duša v ňom trpí aj stovky rokov, no zdalo sa mi že dušu čas nezaujíma, tak prečo ten časový údaj, len pre predstavu človeka ? I v súvislosti s východnými filozofiami sa javí že oným očistcom môže byť táto zem, na ktorú sa v mnohých životoch vraciame kým sa neočistíme od hriechov. A prijatie osudu, dedičného hriechu, či kríža božieho ako základ pre cestu do neba.

Ó mládež naša, tys držiteľkou displejov

13.02.2018

Vo vlaku si prisadli traja chuligáni a čakal som dosť nepríjemnú cestu. Vyzerali vulgárne, drzo a hlučne, a tak si hovorím - mám po čítaní a pokojnej vyhliadke na prírodu. No títo zrazu vytiahli viac »

Keď si naši športovci veria

09.02.2018

Tak to býva začiatok ich konca. Spomeňme Cibulkovú pred jedným finále, alebo futbalistov pred Škótskom. Už neznášam hlášky „cítime sa vo forme“ „uvedomujeme si svoju silu“ ale tiež viac »

Logicky a nevedecky – šedivenie

05.02.2018

Dlhodobo sa uvádza že za šedivé vlasy môžu starosti. Čítal som aj uveriteľné upresnenie že je to priamo následok strachu o niekoho blízkeho. Jednou z terapií by tu teda boli mantry v zmysle viac »

nehnuteľnosť, hypotéka, dlh

Bytov na prenájom pribudlo, ceny stúpli

21.02.2018 12:00

Cena 760 eur mesačne za prenájom 2-izbového bytu v bratislavskom Ružinove. Takto sa pohybovali ceny prenájmov v poslednom kvartáli minulého roku.

loď, lode, korea, kldr, čína, tanker, japonsko

Japonci svedkami transakcie, ktorá zrejme porušuje sankcie voči KĽDR

21.02.2018 11:57

Japonská armáda bola na mori svedkom odovzdávky lodného nákladu medzi plavidlom zo Severnej Kórey a bližšie nešpecifikovanou loďou s čínskymi znakmi.

SaS, sloboda a solidarita, richard sulík, sulík, lucia nicholsonová,

Fico si plienkami rodičov nekúpi, myslí si opozičná SaS

21.02.2018 11:39

Podľa Slobody a solidarity nie sú "Rodičia detí takí naivní, aby zabudli na masívne rozkrádanie verejného majetku a absenciu spravodlivosti."

egypt, gaza, rafah

Egypt opäť nakrátko otvoril hraničný priechod do pásma Gazy

21.02.2018 11:28

Cestný hraničný priechod Rafah zostane otvorený štyri dni v oboch smeroch.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 9126x
Priemerná čítanosť článkov: 1014x

Autor blogu

Kategórie