Založ si blog

Diagnózy psychiatrie v očistci (? )

Prekvapujúco ľahko sa dá veľa psychických porúch či anomálií vysvetliť minulými životmi.

Napríklad gerontofília. Muž miloval ženu do vysokého veku, ktorá mu zomrela. Do smrti mu zúfalo chýbala a v novom živote mu ju mnohé (staršie) pripomínajú.

Freud by to možno vysvetlil detstvom. Láskou k starej mame.

No toto „nevedecké“ vysvetlenie sa javí jasnejšie a jednoduchšie.

Zamýšľať sa dá tiež nad sklonmi k iracionálnej nenávisti, k násiliu, ale obohatí určite aj názor pri autizme – napríklad ako blokáda pred vonkajším svetom pre nemožnosť bývalého hedonizmu, či závislosti (hoci na hre).

V línii tejto hypotézy je to zaujímavé pri homosexualite, či transvestizme. Utkvenie príliš hlboko v bývalom živote (bez pamäte) sa prejavuje v pocite identity s iným telom, pohlavím… otázka je potom nakoľko uvedomenie si podobných náhľadov pomôže v akceptovaní súčasného stavu. U niekoho áno, u iných by možno zabralo až prijatie prítomnosti ako karmy, či božieho trestu.

Ak by to bolo takto, kresťanský svet by zajasal, pre potvrdenie homosexuality ako choroby ktorej treba čeliť. No zároveň nemôže pripustiť vieru v minulé životy…

Je nutné sa správať k sebe čo najlepšie, no nedá sa nájsť raj na tejto zemi. Tá je často na nás ako očistec… kedysi som čítal že duša v ňom trpí aj stovky rokov, no zdalo sa mi že dušu čas nezaujíma, tak prečo ten časový údaj, len pre predstavu človeka ? I v súvislosti s východnými filozofiami sa javí že oným očistcom môže byť táto zem, na ktorú sa v mnohých životoch vraciame kým sa neočistíme od hriechov. A prijatie osudu, dedičného hriechu, či kríža božieho ako základ pre cestu do neba.

Film o Dubčekovi (a zasa to „keby“)

22.08.2018

Bol pekný a pôsobivý, zaujala najmä autentickosť. Kedysi sa naštval Jakubisko že mu nedali kandidovať na Oskara za „Eržébet Bathory“ no tento film by podľa mňa mohol zaujať viac. Nielen viac »

Našim hudobným géniom

08.08.2018

Bude tomu rok ako zomrel Marián Varga a vyše desať od smrti Karla Svobodu. V smútku po ich smrti vyšli aj správy „odišiel nám hudobný génius“. S podobným hodnotením však asi treba narábať viac »

Obhajoba smrekov

02.08.2018

Dovoľte mi vyjadriť niečo na obhajobu týchto krásnych stromov. Hnevá ma že sú toľko odsudzované a prenasledované lebo sa polámu vo víchriciach v klíme ktorú v čase ich vysádzania ani nemohli viac »

lieky,  zdravotníctvo

Ústav pre kontrolu liečiv nariadil stiahnutie lieku Pleumolysin

13.12.2018 15:14

Liek sa používa pri suchom dráždivom kašli, pri zápaloch hltanu, hrtanu, priedušnice a zápaloch priedušiek.

jemen, loď, prístav, more, hudajda

Bojujúce strany v Jemene dospeli k dohode o Hudajde

13.12.2018 14:35

Dôjde k stiahnutiu vládnych síl, ako aj síl povstalcov zo strategicky dôležitého prístavného mesta Hudajda.

Kolarovo, Zadrzani, Kuciak, NAKA, polícia

NAKA rozbila drogovú zločineckú skupinu, po razii obvinili 19 osôb

13.12.2018 14:13

Zločinecká skupina operovala prevažne v mestách Sereď, Galanta, Trnava a ich okolí.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 27366x
Priemerná čítanosť článkov: 1368x

Autor blogu

Kategórie