Založ si blog

Logicky a nevedecky – šedivenie

Dlhodobo sa uvádza že za šedivé vlasy môžu starosti. Čítal som aj uveriteľné upresnenie že je to priamo následok strachu o niekoho blízkeho. Jednou z terapií by tu teda boli mantry v zmysle „teraz s tým nič robiť nemôžem“ „urobil som čo sa dalo“ či modlitba za zdravie či bezpečnosť onej osoby, alebo jednoduché poprosenie svojho boha o toto.

Neskôr som čítal tiež že spomalenie šedivenia vekom sa môže dosiahnuť konzumáciou rýb, najmä tuniaka a tiež jedením strukovín, najmä fazule.

A tu sa mi zasa otvoril obzor a geniálnou kombináciou som prišiel na nasledovnú vedeckú hypotézu :

Je zjavné že ženatí muži starnú a šedivejú skôr. Fazuľa je im odopieraná zo strany manželiek pre známe príčiny spoločensky nevhodných následkov. Starí mládenci, dnes prezývaní aj single si však môžu dopriať strukovín čo im črevo vládze. Bývajú sivovlasí vo viditeľne vyššom veku ako ich ženatí rovesníci. Väčšinou sa tiež nemusia starať o zverené osoby, a starosti o to ako a kde si lacno vypiť, či dopriať iné, nebudú takým markantným stresorom. S istou nadsádzkou teda je možné konštatovať že za šedivenie v našich krajinách môže : nedostatok konzumácie fazule v manželstve.

 

P.S. : ako dôkaz by som uviedol Mexičanov, v ktorých kuchyni sa fazuľa vyskytuje hojne, sledoval som pozorne film Sedem statočných a šedivý tam z nich bol iba jeden !

 

Mešita v Pohode ?

06.07.2018

Nebol som nikdy na Pohode, no zaujalo ma stavanie mešity počas tohto festivalu. V rámci povzbudenia otvorenosti a tolerancie iných kultúr a náboženstiev, na ktoré by sme si už mali zvykať... viac »

Absurdistan(ičné) postrehy. „Pán“ výpravca.

13.06.2018

Mnohí asi poznáte podobnú cestovnú situáciu. Sedíte v meškajúcom vlaku na stanici, v teplejších dňoch sa často v ňom paríte ako v saune, prípojový spoj konečne došiel a – nič sa viac »

Konšpiračná teória o zamestnanosti na Slovensku

25.04.2018

Jednoduchým spojením dvoch súčasných javov je možné sformulovať peknú konšpiračnú teóriu. Ak to tu ešte nezaznelo. Týmito javmi sú prijímanie utečencov a súčasné zvyšovanie zamestnanosti. viac »

MH17, zostrelenie, lietadlo, trosky, vyšetrovanie

EÚ vyzvala Rusko, aby prijalo zodpovednosť za zostrelenie lietadla MH17

17.07.2018 22:45

Mogheriniová pripomenula závery holandských vyšetrovateľov, že Rusko nesie priamu zodpovednosť za tragédiu zo 17. júla 2014, ktorú neprežil nikto z takmer 300 ľudí na palube lietadla.

Kim čong-un

Kim Čong-un chystá na august rozsiahlu amnestiu

17.07.2018 22:33

V severokórejských väzniciach sa nachádza približne 200 000 osôb vrátane žien a detí, ktoré sa dostali za mreže prevažne z politických dôvodov.

mayová

Mayová tesne zvíťazila v kľúčovom hlasovaní o stratégii brexitu

17.07.2018 21:34

Za dodatok hlasovalo 12 rebelov z radov konzervatívcov, návrh však napokon neprešiel vďaka štyrom hlasom opozičných labouristov.

irán, usa, trump

Irán zažaloval USA pre odstúpenie od jadrovej dohody

17.07.2018 21:06

Teherán nemá v súvislosti so žalobou veľké očakávania a týmto spôsobom chce upozorniť na nelegálnosť amerického postupu.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 22166x
Priemerná čítanosť článkov: 1304x

Autor blogu

Kategórie