Založ si blog

Logicky a nevedecky – šedivenie

Dlhodobo sa uvádza že za šedivé vlasy môžu starosti. Čítal som aj uveriteľné upresnenie že je to priamo následok strachu o niekoho blízkeho. Jednou z terapií by tu teda boli mantry v zmysle „teraz s tým nič robiť nemôžem“ „urobil som čo sa dalo“ či modlitba za zdravie či bezpečnosť onej osoby, alebo jednoduché poprosenie svojho boha o toto.

Neskôr som čítal tiež že spomalenie šedivenia vekom sa môže dosiahnuť konzumáciou rýb, najmä tuniaka a tiež jedením strukovín, najmä fazule.

A tu sa mi zasa otvoril obzor a geniálnou kombináciou som prišiel na nasledovnú vedeckú hypotézu :

Je zjavné že ženatí muži starnú a šedivejú skôr. Fazuľa je im odopieraná zo strany manželiek pre známe príčiny spoločensky nevhodných následkov. Starí mládenci, dnes prezývaní aj single si však môžu dopriať strukovín čo im črevo vládze. Bývajú sivovlasí vo viditeľne vyššom veku ako ich ženatí rovesníci. Väčšinou sa tiež nemusia starať o zverené osoby, a starosti o to ako a kde si lacno vypiť, či dopriať iné, nebudú takým markantným stresorom. S istou nadsádzkou teda je možné konštatovať že za šedivenie v našich krajinách môže : nedostatok konzumácie fazule v manželstve.

 

P.S. : ako dôkaz by som uviedol Mexičanov, v ktorých kuchyni sa fazuľa vyskytuje hojne, sledoval som pozorne film Sedem statočných a šedivý tam z nich bol iba jeden !

 

Absurdistan(ičné) postrehy. Žilinská stanica.

18.04.2018

Najprv všeobecné – hlásenie meškania. Hláška je prehnane dlhá : rýchlik číslo... meno ... s pravidelným príchodom o ... pokračujúci do stanice Vrútky, Kraľovany... Košice mešká asi viac »

Takzvaný slovenský štát a dedičná vina holokaustu ?

05.04.2018

Nevedel som to, ale trpím vraj dedičnou vinou za to čo Slováci urobili svojim spoluobčanom za vojny. Slovenský štát nazývajú často takzvaný, či vazalský štát hitlerovského Nemecka – viac »

Futbalový reprezentanK, alebo Škrteľ nám nepomáhaj

03.04.2018

So smútkom som prijal správu že Ďurica končí pri reprezentácii no s väčším zármutkom tú že Škrteľ ostáva. Podľa jeho slov „rád pomôže“. Neviem ale kam. Jeden môj známy si nenechá viac »

Piešťany, jar, počasie, príroda

V horúcom apríli zažívajú alergici hektiku

25.04.2018 06:00

Takýto apríl tu už dlho nebol. Vlna oteplenia a teploty do 29 stupňov urýchlili kvitnutie rastlín. Alergici prežívajú hektický štart peľovej sezóny.

Praha Audioport

Česká polícia obvinila piatich Holanďanov z napadnutia čašníka, dvoch prepustila

24.04.2018 21:55

Zvyšní dvaja zo skupiny boli prepustení na slobodu. "Bolo vyhodnotené, že sa do konfliktu nezapojili, snažili sa ho skôr upokojiť," uviedol policajný hovorca.

Trump

Trump: Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov

24.04.2018 20:47

Podľa CNN Trump uviedol, že ani on, ani Macron si neželajú, aby Irán nemal v oblasti Stredozemného mora "voľnú ruku".

Francúzsko, korupcia, Vincent Bolloré

Francúzska polícia zadržala pre korupciu miliardára Bollorého

24.04.2018 20:28

Bolloré je jeden z najznámejších francúzskych podnikateľov. Jeho podnikateľské aktivity siahajú od lodnej dopravy cez reklamu a stavebníctvo až po médiá.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 16150x
Priemerná čítanosť článkov: 1154x

Autor blogu

Kategórie