Založ si blog

Logicky a nevedecky – šedivenie

Dlhodobo sa uvádza že za šedivé vlasy môžu starosti. Čítal som aj uveriteľné upresnenie že je to priamo následok strachu o niekoho blízkeho. Jednou z terapií by tu teda boli mantry v zmysle „teraz s tým nič robiť nemôžem“ „urobil som čo sa dalo“ či modlitba za zdravie či bezpečnosť onej osoby, alebo jednoduché poprosenie svojho boha o toto.

Neskôr som čítal tiež že spomalenie šedivenia vekom sa môže dosiahnuť konzumáciou rýb, najmä tuniaka a tiež jedením strukovín, najmä fazule.

A tu sa mi zasa otvoril obzor a geniálnou kombináciou som prišiel na nasledovnú vedeckú hypotézu :

Je zjavné že ženatí muži starnú a šedivejú skôr. Fazuľa je im odopieraná zo strany manželiek pre známe príčiny spoločensky nevhodných následkov. Starí mládenci, dnes prezývaní aj single si však môžu dopriať strukovín čo im črevo vládze. Bývajú sivovlasí vo viditeľne vyššom veku ako ich ženatí rovesníci. Väčšinou sa tiež nemusia starať o zverené osoby, a starosti o to ako a kde si lacno vypiť, či dopriať iné, nebudú takým markantným stresorom. S istou nadsádzkou teda je možné konštatovať že za šedivenie v našich krajinách môže : nedostatok konzumácie fazule v manželstve.

 

P.S. : ako dôkaz by som uviedol Mexičanov, v ktorých kuchyni sa fazuľa vyskytuje hojne, sledoval som pozorne film Sedem statočných a šedivý tam z nich bol iba jeden !

 

Film o Dubčekovi (a zasa to „keby“)

22.08.2018

Bol pekný a pôsobivý, zaujala najmä autentickosť. Kedysi sa naštval Jakubisko že mu nedali kandidovať na Oskara za „Eržébet Bathory“ no tento film by podľa mňa mohol zaujať viac. Nielen viac »

Našim hudobným géniom

08.08.2018

Bude tomu rok ako zomrel Marián Varga a vyše desať od smrti Karla Svobodu. V smútku po ich smrti vyšli aj správy „odišiel nám hudobný génius“. S podobným hodnotením však asi treba narábať viac »

Obhajoba smrekov

02.08.2018

Dovoľte mi vyjadriť niečo na obhajobu týchto krásnych stromov. Hnevá ma že sú toľko odsudzované a prenasledované lebo sa polámu vo víchriciach v klíme ktorú v čase ich vysádzania ani nemohli viac »

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.

merkelová, maassen

Maassen bude len "osobitným poradcom", plat mu nezvýšia

23.09.2018 21:38

Nástup Hansa-Georga Maassena do funkcie štátneho tajomníka na ministerstve vnútra spojený s mohutným zvýšením platu vyvolal búrku nevôle.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 26042x
Priemerná čítanosť článkov: 1302x

Autor blogu

Kategórie