Založ si blog

Keď si naši športovci veria

Tak to býva začiatok ich konca.

Spomeňme Cibulkovú pred jedným finále, alebo futbalistov pred Škótskom.

Už neznášam hlášky „cítime sa vo forme“ „uvedomujeme si svoju silu“ ale tiež : „môžeme len prekvapiť“ a „nemáme čo stratiť“

Tradične silné reprezentácie ako napr. futbalová anglická možno len naoko vyhlási že berie vážne silu súpera ale málokedy ho podcení. My si veríme a potom čakáme že nám to vyhrá samo, aj bez snaženia.

Turnajovým mužstvom je Nemecko a spolu s kvalitou je u nich aj vhodný prístup, s heslom približne : drieť a nevzdávať sa, veriť svojej šikovnej práci. Ďalšími turnajovými machrami sú ale aj Česi : tváriť sa švejkovsky že moc toho nevedia a v pravej chvíli udrieť… alebo aj : „hoši, něco umíme a my jim to ukážeme“. Je to veľký rozdiel oproti nášmu „boha, chlapi, musíme…“, z tohto je síce sústredenosť, ale často len kŕčovitosť, zaťatosť a nepružnosť pri nepredvídaných situáciách. Potom aj pri dobrom a talentovanom mužstve pohoríme, hravosť zanikne pri premotivovanosti a depresii z vývoja ktorý sa nepredpokladal.

Alergiu tiež už mám na odborné ale i reportérske hlášky o tom, že sme dostali dôležitý prvý gól (akoby už sa neoplatilo snažiť o výhru) alebo hurá dali sme dôležitý gól (prvý, druhý…) a potom poľavíme a dostaneme dva. Nevzdávať sa a hrať a útočiť, lebo len góly vyhrávajú. Keď sme hrali a využili slovenskú dravosť v útoku, tak sme porazili Talianov na MS. Stiahnuť sa dozadu a držať výsledok nevieme, najmä po tých našich dôležitých góloch.

Sagana počuť hovoriť sebavedome, ale nie o tom že ide vyhrať. Verí si, ale pracuje a čaká na príležitosť, nepodľahne nálade, optimizmu ani pesimizmu počas pretekov.

Dúfam v takýto prístup aj našich na olympiáde.

Ó mládež naša, tys držiteľkou displejov

13.02.2018

Vo vlaku si prisadli traja chuligáni a čakal som dosť nepríjemnú cestu. Vyzerali vulgárne, drzo a hlučne, a tak si hovorím - mám po čítaní a pokojnej vyhliadke na prírodu. No títo zrazu vytiahli viac »

Logicky a nevedecky – šedivenie

05.02.2018

Dlhodobo sa uvádza že za šedivé vlasy môžu starosti. Čítal som aj uveriteľné upresnenie že je to priamo následok strachu o niekoho blízkeho. Jednou z terapií by tu teda boli mantry v zmysle viac »

Diagnózy psychiatrie v očistci (? )

01.02.2018

Prekvapujúco ľahko sa dá veľa psychických porúch či anomálií vysvetliť minulými životmi. Napríklad gerontofília. Muž miloval ženu do vysokého veku, ktorá mu zomrela. Do smrti mu zúfalo viac »

nehnuteľnosť, hypotéka, dlh

Bytov na prenájom pribudlo, ceny stúpli

21.02.2018 12:00

Cena 760 eur mesačne za prenájom 2-izbového bytu v bratislavskom Ružinove. Takto sa pohybovali ceny prenájmov v poslednom kvartáli minulého roku.

loď, lode, korea, kldr, čína, tanker, japonsko

Japonci svedkami transakcie, ktorá zrejme porušuje sankcie voči KĽDR

21.02.2018 11:57

Japonská armáda bola na mori svedkom odovzdávky lodného nákladu medzi plavidlom zo Severnej Kórey a bližšie nešpecifikovanou loďou s čínskymi znakmi.

SaS, sloboda a solidarita, richard sulík, sulík, lucia nicholsonová,

Fico si plienkami rodičov nekúpi, myslí si opozičná SaS

21.02.2018 11:39

Podľa Slobody a solidarity nie sú "Rodičia detí takí naivní, aby zabudli na masívne rozkrádanie verejného majetku a absenciu spravodlivosti."

egypt, gaza, rafah

Egypt opäť nakrátko otvoril hraničný priechod do pásma Gazy

21.02.2018 11:28

Cestný hraničný priechod Rafah zostane otvorený štyri dni v oboch smeroch.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 9124x
Priemerná čítanosť článkov: 1014x

Autor blogu

Kategórie