Založ si blog

Keď si naši športovci veria

Tak to býva začiatok ich konca.

Spomeňme Cibulkovú pred jedným finále, alebo futbalistov pred Škótskom.

Už neznášam hlášky „cítime sa vo forme“ „uvedomujeme si svoju silu“ ale tiež : „môžeme len prekvapiť“ a „nemáme čo stratiť“

Tradične silné reprezentácie ako napr. futbalová anglická možno len naoko vyhlási že berie vážne silu súpera ale málokedy ho podcení. My si veríme a potom čakáme že nám to vyhrá samo, aj bez snaženia.

Turnajovým mužstvom je Nemecko a spolu s kvalitou je u nich aj vhodný prístup, s heslom približne : drieť a nevzdávať sa, veriť svojej šikovnej práci. Ďalšími turnajovými machrami sú ale aj Česi : tváriť sa švejkovsky že moc toho nevedia a v pravej chvíli udrieť… alebo aj : „hoši, něco umíme a my jim to ukážeme“. Je to veľký rozdiel oproti nášmu „boha, chlapi, musíme…“, z tohto je síce sústredenosť, ale často len kŕčovitosť, zaťatosť a nepružnosť pri nepredvídaných situáciách. Potom aj pri dobrom a talentovanom mužstve pohoríme, hravosť zanikne pri premotivovanosti a depresii z vývoja ktorý sa nepredpokladal.

Alergiu tiež už mám na odborné ale i reportérske hlášky o tom, že sme dostali dôležitý prvý gól (akoby už sa neoplatilo snažiť o výhru) alebo hurá dali sme dôležitý gól (prvý, druhý…) a potom poľavíme a dostaneme dva. Nevzdávať sa a hrať a útočiť, lebo len góly vyhrávajú. Keď sme hrali a využili slovenskú dravosť v útoku, tak sme porazili Talianov na MS. Stiahnuť sa dozadu a držať výsledok nevieme, najmä po tých našich dôležitých góloch.

Sagana počuť hovoriť sebavedome, ale nie o tom že ide vyhrať. Verí si, ale pracuje a čaká na príležitosť, nepodľahne nálade, optimizmu ani pesimizmu počas pretekov.

Dúfam v takýto prístup aj našich na olympiáde.

Film o Dubčekovi (a zasa to „keby“)

22.08.2018

Bol pekný a pôsobivý, zaujala najmä autentickosť. Kedysi sa naštval Jakubisko že mu nedali kandidovať na Oskara za „Eržébet Bathory“ no tento film by podľa mňa mohol zaujať viac. Nielen viac »

Našim hudobným géniom

08.08.2018

Bude tomu rok ako zomrel Marián Varga a vyše desať od smrti Karla Svobodu. V smútku po ich smrti vyšli aj správy „odišiel nám hudobný génius“. S podobným hodnotením však asi treba narábať viac »

Obhajoba smrekov

02.08.2018

Dovoľte mi vyjadriť niečo na obhajobu týchto krásnych stromov. Hnevá ma že sú toľko odsudzované a prenasledované lebo sa polámu vo víchriciach v klíme ktorú v čase ich vysádzania ani nemohli viac »

komunalne volby 2018, zs jeseniova 54

V obci Nandraž uspel kandidát Smeru o jediný neplatný hlas

12.11.2018 17:57

Doterajší starosta Marian Laciak získal 65 hlasov, jeho protikandidát Peter Požga (nezávislý) 64 hlasov.

janov, most

Zvyšné časti Morandiho mosta začnú búrať v decembri

12.11.2018 17:41

Zrútenie mosta si vyžiadalo 43 životov a evakuáciu vyše 500 obyvateľov.

Jozef Roháč

Proces s Roháčom v kauze mafiánskych vrážd zrušili

12.11.2018 17:39

Roháč je v Maďarsku odsúdený na doživotný trest odňatia slobody.

Žofka Martišová

Teta Žofka oslávila stoštyri rokov

12.11.2018 17:26

Žofia Martišová nemala ľahký život. Veľmi skoro prišla o manžela a s malými deťmi zostala sama.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 26891x
Priemerná čítanosť článkov: 1345x

Autor blogu

Kategórie