Založ si blog

Keď si naši športovci veria

Tak to býva začiatok ich konca.

Spomeňme Cibulkovú pred jedným finále, alebo futbalistov pred Škótskom.

Už neznášam hlášky „cítime sa vo forme“ „uvedomujeme si svoju silu“ ale tiež : „môžeme len prekvapiť“ a „nemáme čo stratiť“

Tradične silné reprezentácie ako napr. futbalová anglická možno len naoko vyhlási že berie vážne silu súpera ale málokedy ho podcení. My si veríme a potom čakáme že nám to vyhrá samo, aj bez snaženia.

Turnajovým mužstvom je Nemecko a spolu s kvalitou je u nich aj vhodný prístup, s heslom približne : drieť a nevzdávať sa, veriť svojej šikovnej práci. Ďalšími turnajovými machrami sú ale aj Česi : tváriť sa švejkovsky že moc toho nevedia a v pravej chvíli udrieť… alebo aj : „hoši, něco umíme a my jim to ukážeme“. Je to veľký rozdiel oproti nášmu „boha, chlapi, musíme…“, z tohto je síce sústredenosť, ale často len kŕčovitosť, zaťatosť a nepružnosť pri nepredvídaných situáciách. Potom aj pri dobrom a talentovanom mužstve pohoríme, hravosť zanikne pri premotivovanosti a depresii z vývoja ktorý sa nepredpokladal.

Alergiu tiež už mám na odborné ale i reportérske hlášky o tom, že sme dostali dôležitý prvý gól (akoby už sa neoplatilo snažiť o výhru) alebo hurá dali sme dôležitý gól (prvý, druhý…) a potom poľavíme a dostaneme dva. Nevzdávať sa a hrať a útočiť, lebo len góly vyhrávajú. Keď sme hrali a využili slovenskú dravosť v útoku, tak sme porazili Talianov na MS. Stiahnuť sa dozadu a držať výsledok nevieme, najmä po tých našich dôležitých góloch.

Sagana počuť hovoriť sebavedome, ale nie o tom že ide vyhrať. Verí si, ale pracuje a čaká na príležitosť, nepodľahne nálade, optimizmu ani pesimizmu počas pretekov.

Dúfam v takýto prístup aj našich na olympiáde.

Našim hudobným géniom

08.08.2018

Bude tomu rok ako zomrel Marián Varga a vyše desať od smrti Karla Svobodu. V smútku po ich smrti vyšli aj správy „odišiel nám hudobný génius“. S podobným hodnotením však asi treba narábať viac »

Obhajoba smrekov

02.08.2018

Dovoľte mi vyjadriť niečo na obhajobu týchto krásnych stromov. Hnevá ma že sú toľko odsudzované a prenasledované lebo sa polámu vo víchriciach v klíme ktorú v čase ich vysádzania ani nemohli viac »

Mešita v Pohode ?

06.07.2018

Nebol som nikdy na Pohode, no zaujalo ma stavanie mešity počas tohto festivalu. V rámci povzbudenia otvorenosti a tolerancie iných kultúr a náboženstiev, na ktoré by sme si už mali zvykať... viac »

SR NRSR prášok polícia vchod uzavretie BAX

V Bratislave zavraždili 58-ročnú ženu

20.08.2018 22:40

Podozrivého policajti po pár minútach pátrania zadržali.

janov, most

Experti varovali vo februári o korózii Morandiho most, kompetentní ich ignorovali

20.08.2018 22:13

Ani talianske ministerstvo ani diaľničná spoločnosť nikdy neuvažovali o potrebe obmedziť premávku, odkloniť ťažké nákladné vozidlá či znížiť rýchlosť na moste.

kliešť, encefalitída,

Obrie kliešte z Afriky prenikli aj do časti Európy

20.08.2018 21:32

kliešte prenášajú veľmi vážne ochorenia vrátane škvrnitého týfusu, arabskej a krymsko-konžskej horúčky alebo horúčky Skalistých hôr.

Smrť, utopený, utopenec, utopiť

V rieke Slaná sa utopilo 13-ročné dievča

20.08.2018 21:03

Aj napriek veľkej snahe sa záchranárom nepodarilo dievča oživiť.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 23854x
Priemerná čítanosť článkov: 1255x

Autor blogu

Kategórie