Založ si blog

Slušne smerovaná mládež a čarodejnícka opozícia

Za slušné Slovensko, proti korupcii a pod. manifestovalo už veľa mladých ľudí. Takto protestovať sa dalo proti každej vláde od prevratu 89, ale aktuálne je to podľa nich najmä teraz …

Patent na rozum nemajú len svokry – kto zažil čerstvého absolventa ktorý mu rozkazuje v práci vie o čom nakrúcam. Škoda že si študenti nepredstavia ako im radí niekto 14 ročný a svoj následný postoj k jeho aktivitám. Škoda že sa nezamýšľajú komu vyhovujú ich protesty a či sú smerovaní vlastným názorom alebo cudzím.

Neraz počuť ako kritizujú dokonca aj svoje vlaky zadarmo, nuž, keby mojej societe niečo dala vláda asi by som neoponoval, no pri mládeži je toto najjasnejšia ukážka manipulácie jej mienky – totiž že „to nie je zadarmo ale zaplatíme to všetci“ a že tieto peniaze by ostali v rozpočte a použili by sa „užitočnejšie“ (možno pre rómske osady) a zrazu tu neplatí že sa má pomáhať mladým, alebo že aj početná rómska mládež či invalidní dôchodcovia môžu cestovať zadarmo (čo je pomoc ktorá sa nedá rozbiť, či predať).

Zosmiešňovanie vplyvu Sorosa – povinná výbava nielen slušných mladých filozofov – tu tiež absentuje zdravý rozum či skúsenosti, že ak niekto dáva niekam peniaze, asi ich chce dať podľa svojich predstáv. A návšteva prezidenta „suverénnej krajiny“ je prinajmenšom podozrivá.

Súčasná „slušná“ opozícia sa prezentuje zaklínadlom „stačí nekradnúť“. Nicholsonovú dokonca už možno vidieť v okuliaroch aké nosili mnohí čarodejníci v rozprávkach. Chápem diktát módy no ak urobí z peknej ženy toto… Ale väčšia škoda je, že to nie je jediný diktát ktorí ovláda túto osobnosť.

V TV relácii predniesol raz Kaliňák predstavy o ochrane Rómov pred kriminalitou v osadách, pretože to by viac usmernilo mládež ktorú tam väčšinou vychováva ulica a odpočinuli by si po práci tí z nich ktorí robotu majú – na to L.N. odpovedala svojimi utopicko-slniečkárskymi frázami o pomoci týmto ľuďom od základu a že potom sa všetko napraví – z toho mi tiež vychádza že asi vie čarovať. Potom prišla ďalšia relácia kde neodpovedala na jasnú otázku prečo dali mafii tisíce ale zanovito zopakovala opozičné propagandistické výlevy.

Všimli ste si že toľkí politici majú „spravodlivo rozhorčené prejavy“ ? Fico, Galko, Matovič, Kolár… akoby bolo čoraz menej diplomatických ľudí, ktorí vedia že pri čomkoľvek sa má argumentovať pokojne a tiež že to ľudí prestane baviť počúvať …a to sú mnohí z nich právnici, ktorí sa majú ovládať oveľa viac ako ostatní.

Napádanie Fica už aj zahraničnými novinármi je neadekvátne – nemyslel predsa hyenami tých novinárov za akého teraz pasujú nebohého Kuciaka. Myslel napr. takého ktorý sa toľkokrát pýtal Mečiara kde zobral na Elektru, kým ho nechytil (s čím nesúhlasím) a myslel napr. podobných ktorí sa čosi podobné toľkokrát neopýtali hoci Figeľa – „kedy vrátite byt“… a myslel tých ktorí fundamentálne axiómy – diabolské Rusko a humánne NATO, či posvätné názory z Bruselu – preberajú bez novinárskej objektivity a v súlade s postojmi snáď nielen vlastníkov ich novín, ale aj ich duší.

Ak ide opozícia po voľbách všetko čo kritizuje napraviť, tak sú u mňa čarodejníci a dúfam len že to bude biela mágia. Povedzme však hlavne v duchu napr. Matovičovej vyčarovanej, v biede žijúcej nebohej babičky na demonštračnom obrázku : zopár zaklínadiel (napr. stačí nekradnúť) na vládnutie nestačí.

Tým skôr, ak sa ani to nedodrží.

Viny jednej strany

22.02.2018

Keby sa dalo zvaliť na jednu politickú stranu to čo sa dialo od revolúcie 89 ako by sa hodnotila ? Väčšina by ju asi minimálne posielala na smetisko dejín. Za všetko zlé čo u nás bolo od r.1948 viac »

Ó mládež naša, tys držiteľkou displejov

13.02.2018

Vo vlaku si prisadli traja chuligáni a čakal som dosť nepríjemnú cestu. Vyzerali vulgárne, drzo a hlučne, a tak si hovorím - mám po čítaní a pokojnej vyhliadke na prírodu. No títo zrazu vytiahli viac »

Keď si naši športovci veria

09.02.2018

Tak to býva začiatok ich konca. Spomeňme Cibulkovú pred jedným finále, alebo futbalistov pred Škótskom. Už neznášam hlášky „cítime sa vo forme“ „uvedomujeme si svoju silu“ ale tiež viac »

Porošenko v OSN

Prezidentské voľby v Rusku boli politickou fraškou, vyhlásil Porošenko

19.03.2018 11:16

Ukrajinský prezident Petro Porošenko označil nedeľné voľby ruského prezidenta za "politickú frašku, ktorá nemá nič spoločné s voľbami v demokratickom chápaní".

nitra, dialnica, pribina, doprava

R1 sa podpísala pod pokles nezamestnanosti aj rast cestovného ruchu

19.03.2018 11:12

Výstavba diaľnic a rýchlostných ciest sa podpísala pod pokles nezamestnanosti v regiónoch na Slovensku.

Vladimir Putin, Rusko, voľby, moskva

Voľby? Skôr starý sovietsky sviatok, hodnotí analytik

19.03.2018 11:00

Plán novozvoleného prezidenta Putina vymôcť si od Západu pre Rusko postavenie superveľmoci a potom sa pustiť do veľkej modernizácie krajiny naráža na problém.

MOST-HÍD, bugar, žitňanská

Most-Híd rozhoduje o nomináciách na ministrov, zmena by mala byť len v justícii

19.03.2018 10:49

Luciu Žitňanskú by mal nahradiť doterajší predseda poslaneckého klubu Gábor Gál.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 12495x
Priemerná čítanosť článkov: 1136x

Autor blogu

Kategórie