Založ si blog

Slušne smerovaná mládež a čarodejnícka opozícia

Za slušné Slovensko, proti korupcii a pod. manifestovalo už veľa mladých ľudí. Takto protestovať sa dalo proti každej vláde od prevratu 89, ale aktuálne je to podľa nich najmä teraz …

Patent na rozum nemajú len svokry – kto zažil čerstvého absolventa ktorý mu rozkazuje v práci vie o čom nakrúcam. Škoda že si študenti nepredstavia ako im radí niekto 14 ročný a svoj následný postoj k jeho aktivitám. Škoda že sa nezamýšľajú komu vyhovujú ich protesty a či sú smerovaní vlastným názorom alebo cudzím.

Neraz počuť ako kritizujú dokonca aj svoje vlaky zadarmo, nuž, keby mojej societe niečo dala vláda asi by som neoponoval, no pri mládeži je toto najjasnejšia ukážka manipulácie jej mienky – totiž že „to nie je zadarmo ale zaplatíme to všetci“ a že tieto peniaze by ostali v rozpočte a použili by sa „užitočnejšie“ (možno pre rómske osady) a zrazu tu neplatí že sa má pomáhať mladým, alebo že aj početná rómska mládež či invalidní dôchodcovia môžu cestovať zadarmo (čo je pomoc ktorá sa nedá rozbiť, či predať).

Zosmiešňovanie vplyvu Sorosa – povinná výbava nielen slušných mladých filozofov – tu tiež absentuje zdravý rozum či skúsenosti, že ak niekto dáva niekam peniaze, asi ich chce dať podľa svojich predstáv. A návšteva prezidenta „suverénnej krajiny“ je prinajmenšom podozrivá.

Súčasná „slušná“ opozícia sa prezentuje zaklínadlom „stačí nekradnúť“. Nicholsonovú dokonca už možno vidieť v okuliaroch aké nosili mnohí čarodejníci v rozprávkach. Chápem diktát módy no ak urobí z peknej ženy toto… Ale väčšia škoda je, že to nie je jediný diktát ktorí ovláda túto osobnosť.

V TV relácii predniesol raz Kaliňák predstavy o ochrane Rómov pred kriminalitou v osadách, pretože to by viac usmernilo mládež ktorú tam väčšinou vychováva ulica a odpočinuli by si po práci tí z nich ktorí robotu majú – na to L.N. odpovedala svojimi utopicko-slniečkárskymi frázami o pomoci týmto ľuďom od základu a že potom sa všetko napraví – z toho mi tiež vychádza že asi vie čarovať. Potom prišla ďalšia relácia kde neodpovedala na jasnú otázku prečo dali mafii tisíce ale zanovito zopakovala opozičné propagandistické výlevy.

Všimli ste si že toľkí politici majú „spravodlivo rozhorčené prejavy“ ? Fico, Galko, Matovič, Kolár… akoby bolo čoraz menej diplomatických ľudí, ktorí vedia že pri čomkoľvek sa má argumentovať pokojne a tiež že to ľudí prestane baviť počúvať …a to sú mnohí z nich právnici, ktorí sa majú ovládať oveľa viac ako ostatní.

Napádanie Fica už aj zahraničnými novinármi je neadekvátne – nemyslel predsa hyenami tých novinárov za akého teraz pasujú nebohého Kuciaka. Myslel napr. takého ktorý sa toľkokrát pýtal Mečiara kde zobral na Elektru, kým ho nechytil (s čím nesúhlasím) a myslel napr. podobných ktorí sa čosi podobné toľkokrát neopýtali hoci Figeľa – „kedy vrátite byt“… a myslel tých ktorí fundamentálne axiómy – diabolské Rusko a humánne NATO, či posvätné názory z Bruselu – preberajú bez novinárskej objektivity a v súlade s postojmi snáď nielen vlastníkov ich novín, ale aj ich duší.

Ak ide opozícia po voľbách všetko čo kritizuje napraviť, tak sú u mňa čarodejníci a dúfam len že to bude biela mágia. Povedzme však hlavne v duchu napr. Matovičovej vyčarovanej, v biede žijúcej nebohej babičky na demonštračnom obrázku : zopár zaklínadiel (napr. stačí nekradnúť) na vládnutie nestačí.

Tým skôr, ak sa ani to nedodrží.

Absurdistan(ičné) postrehy. „Pán“ výpravca.

13.06.2018

Mnohí asi poznáte podobnú cestovnú situáciu. Sedíte v meškajúcom vlaku na stanici, v teplejších dňoch sa často v ňom paríte ako v saune, prípojový spoj konečne došiel a – nič sa viac »

Konšpiračná teória o zamestnanosti na Slovensku

25.04.2018

Jednoduchým spojením dvoch súčasných javov je možné sformulovať peknú konšpiračnú teóriu. Ak to tu ešte nezaznelo. Týmito javmi sú prijímanie utečencov a súčasné zvyšovanie zamestnanosti. viac »

Absurdistan(ičné) postrehy. Žilinská stanica.

18.04.2018

Najprv všeobecné – hlásenie meškania. Hláška je prehnane dlhá : rýchlik číslo... meno ... s pravidelným príchodom o ... pokračujúci do stanice Vrútky, Kraľovany... Košice mešká asi viac »

protestujúci farmári Danko stretnutie

Farmári chcú so zástupcami strán hovoriť o memorande o reforme agrosektora

22.06.2018 09:25

Cieľom diskusie má byť podpísanie memoranda o reforme poľnohospodárstva.

Airbus varoval, že by pre tvrdý brexit mohol odísť z Británie

22.06.2018 08:57

Airbus varoval, že by sa mohol stiahnuť z Británie, ak krajina opustí jednotný trh a colnú úniu Európskej únie bez tranzitnej dohody.

nakupovanie, nákup, online, shopping, nákupný košík,

Štáty USA môžu podľa súdu e-shopom nariadiť výber dane z predaja

22.06.2018 08:53

Najvyšší súd USA vo štvrtok rozhodol, že štáty môžu od internetových maloobchodov požadovať, aby od zákazníkov vyberali daň z predaja, obdobu DPH.

Porošenko

Porošenko podpísal dekrét, ktorým rozšíril sankcie voči Rusku

22.06.2018 08:30

Sankcie budú v platnosti najmenej tri roky a zahŕňajú aj pokuty pre ruských poslancov a vysokých predstaviteľov.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 19652x
Priemerná čítanosť článkov: 1228x

Autor blogu

Kategórie