Založ si blog

Slušne smerovaná mládež a čarodejnícka opozícia

Za slušné Slovensko, proti korupcii a pod. manifestovalo už veľa mladých ľudí. Takto protestovať sa dalo proti každej vláde od prevratu 89, ale aktuálne je to podľa nich najmä teraz …

Patent na rozum nemajú len svokry – kto zažil čerstvého absolventa ktorý mu rozkazuje v práci vie o čom nakrúcam. Škoda že si študenti nepredstavia ako im radí niekto 14 ročný a svoj následný postoj k jeho aktivitám. Škoda že sa nezamýšľajú komu vyhovujú ich protesty a či sú smerovaní vlastným názorom alebo cudzím.

Neraz počuť ako kritizujú dokonca aj svoje vlaky zadarmo, nuž, keby mojej societe niečo dala vláda asi by som neoponoval, no pri mládeži je toto najjasnejšia ukážka manipulácie jej mienky – totiž že „to nie je zadarmo ale zaplatíme to všetci“ a že tieto peniaze by ostali v rozpočte a použili by sa „užitočnejšie“ (možno pre rómske osady) a zrazu tu neplatí že sa má pomáhať mladým, alebo že aj početná rómska mládež či invalidní dôchodcovia môžu cestovať zadarmo (čo je pomoc ktorá sa nedá rozbiť, či predať).

Zosmiešňovanie vplyvu Sorosa – povinná výbava nielen slušných mladých filozofov – tu tiež absentuje zdravý rozum či skúsenosti, že ak niekto dáva niekam peniaze, asi ich chce dať podľa svojich predstáv. A návšteva prezidenta „suverénnej krajiny“ je prinajmenšom podozrivá.

Súčasná „slušná“ opozícia sa prezentuje zaklínadlom „stačí nekradnúť“. Nicholsonovú dokonca už možno vidieť v okuliaroch aké nosili mnohí čarodejníci v rozprávkach. Chápem diktát módy no ak urobí z peknej ženy toto… Ale väčšia škoda je, že to nie je jediný diktát ktorí ovláda túto osobnosť.

V TV relácii predniesol raz Kaliňák predstavy o ochrane Rómov pred kriminalitou v osadách, pretože to by viac usmernilo mládež ktorú tam väčšinou vychováva ulica a odpočinuli by si po práci tí z nich ktorí robotu majú – na to L.N. odpovedala svojimi utopicko-slniečkárskymi frázami o pomoci týmto ľuďom od základu a že potom sa všetko napraví – z toho mi tiež vychádza že asi vie čarovať. Potom prišla ďalšia relácia kde neodpovedala na jasnú otázku prečo dali mafii tisíce ale zanovito zopakovala opozičné propagandistické výlevy.

Všimli ste si že toľkí politici majú „spravodlivo rozhorčené prejavy“ ? Fico, Galko, Matovič, Kolár… akoby bolo čoraz menej diplomatických ľudí, ktorí vedia že pri čomkoľvek sa má argumentovať pokojne a tiež že to ľudí prestane baviť počúvať …a to sú mnohí z nich právnici, ktorí sa majú ovládať oveľa viac ako ostatní.

Napádanie Fica už aj zahraničnými novinármi je neadekvátne – nemyslel predsa hyenami tých novinárov za akého teraz pasujú nebohého Kuciaka. Myslel napr. takého ktorý sa toľkokrát pýtal Mečiara kde zobral na Elektru, kým ho nechytil (s čím nesúhlasím) a myslel napr. podobných ktorí sa čosi podobné toľkokrát neopýtali hoci Figeľa – „kedy vrátite byt“… a myslel tých ktorí fundamentálne axiómy – diabolské Rusko a humánne NATO, či posvätné názory z Bruselu – preberajú bez novinárskej objektivity a v súlade s postojmi snáď nielen vlastníkov ich novín, ale aj ich duší.

Ak ide opozícia po voľbách všetko čo kritizuje napraviť, tak sú u mňa čarodejníci a dúfam len že to bude biela mágia. Povedzme však hlavne v duchu napr. Matovičovej vyčarovanej, v biede žijúcej nebohej babičky na demonštračnom obrázku : zopár zaklínadiel (napr. stačí nekradnúť) na vládnutie nestačí.

Tým skôr, ak sa ani to nedodrží.

Film o Dubčekovi (a zasa to „keby“)

22.08.2018

Bol pekný a pôsobivý, zaujala najmä autentickosť. Kedysi sa naštval Jakubisko že mu nedali kandidovať na Oskara za „Eržébet Bathory“ no tento film by podľa mňa mohol zaujať viac. Nielen viac »

Našim hudobným géniom

08.08.2018

Bude tomu rok ako zomrel Marián Varga a vyše desať od smrti Karla Svobodu. V smútku po ich smrti vyšli aj správy „odišiel nám hudobný génius“. S podobným hodnotením však asi treba narábať viac »

Obhajoba smrekov

02.08.2018

Dovoľte mi vyjadriť niečo na obhajobu týchto krásnych stromov. Hnevá ma že sú toľko odsudzované a prenasledované lebo sa polámu vo víchriciach v klíme ktorú v čase ich vysádzania ani nemohli viac »

lieky,  zdravotníctvo

Ústav pre kontrolu liečiv nariadil stiahnutie lieku Pleumolysin

13.12.2018 15:14

Liek sa používa pri suchom dráždivom kašli, pri zápaloch hltanu, hrtanu, priedušnice a zápaloch priedušiek.

jemen, loď, prístav, more, hudajda

Bojujúce strany v Jemene dospeli k dohode o Hudajde

13.12.2018 14:35

Dôjde k stiahnutiu vládnych síl, ako aj síl povstalcov zo strategicky dôležitého prístavného mesta Hudajda.

Kolarovo, Zadrzani, Kuciak, NAKA, polícia

NAKA rozbila drogovú zločineckú skupinu, po razii obvinili 19 osôb

13.12.2018 14:13

Zločinecká skupina operovala prevažne v mestách Sereď, Galanta, Trnava a ich okolí.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 27371x
Priemerná čítanosť článkov: 1369x

Autor blogu

Kategórie