Založ si blog

Futbalový reprezentanK, alebo Škrteľ nám nepomáhaj

 

So smútkom som prijal správu že Ďurica končí pri reprezentácii no s väčším zármutkom tú že Škrteľ ostáva. Podľa jeho slov „rád pomôže“.

Neviem ale kam. Jeden môj známy si nenechá vziať názor že zavinil keď Liverpool prišiel v posledných kolách o titul, iný to že jeho vlastný so Škótmi nás stál postup do baráže na MS.

Dobré meno či zásluhy nám na ihrisku nepomôžu.

Urputnosťou a nervóznou snahou smerujúcou k faulom nenahradíš bývalú pohotovosť a rýchlosť. A faul v obrane býva pre zápas často fatálny. Osobne vždy trpím pri jeho rozohrávke – vezie loptu po najbližšieho hráča a hneď pri ohrození buď nahrá takmer obsadenému spoluhráčovi vzadu, do strany, či brankárovi – prenesenie zodpovednosti však znamená len to že brankár musí – často v horšej pozícii – loptu niekam vykopnúť. ON však nič nepokazil (len pri malej domov ktorú protivník zachytil).

Pripomína mi to vývoj Mira Karhana ktorý bol za trénera Weissa až nekriticky vyzdvihovaný no na ihrisku po rýchlom odohraní lopty a schovaní sa za protihráča prešiel do pohodlného kroku. Vedel vynikajúco rozdávať – rady a posunky kam nahrať a kam bežať. Ak sa človek chcel zabaviť, no trochu cez slzy, sledoval jeho pohyb bez lopty.

Náš betónový pilier obrany nám ešte prinesie veľa smútku. A prečo reprezen-tanK ? Pomalší a trochu drevený obranca lepením sa na rýchlejšieho protihráča vyrobí faul. Zasa sa na čas zbabelosti či nekritickosti trénera tešme na jeho ruky pri faulovaní hore ( niežeby to robil sám) zatým mávanie ako krídlami keď protestuje proti zapískaniu, a hlavne na urputný výraz dezorientovaného a infantilné rozohrávky. Špeciálne tiež vyzdvihujem jeho obranný zákrok zdvíhaním nohy do „bloku“.

Film o Dubčekovi (a zasa to „keby“)

22.08.2018

Bol pekný a pôsobivý, zaujala najmä autentickosť. Kedysi sa naštval Jakubisko že mu nedali kandidovať na Oskara za „Eržébet Bathory“ no tento film by podľa mňa mohol zaujať viac. Nielen viac »

Našim hudobným géniom

08.08.2018

Bude tomu rok ako zomrel Marián Varga a vyše desať od smrti Karla Svobodu. V smútku po ich smrti vyšli aj správy „odišiel nám hudobný génius“. S podobným hodnotením však asi treba narábať viac »

Obhajoba smrekov

02.08.2018

Dovoľte mi vyjadriť niečo na obhajobu týchto krásnych stromov. Hnevá ma že sú toľko odsudzované a prenasledované lebo sa polámu vo víchriciach v klíme ktorú v čase ich vysádzania ani nemohli viac »

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.

merkelová, maassen

Maassen bude len "osobitným poradcom", plat mu nezvýšia

23.09.2018 21:38

Nástup Hansa-Georga Maassena do funkcie štátneho tajomníka na ministerstve vnútra spojený s mohutným zvýšením platu vyvolal búrku nevôle.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 26036x
Priemerná čítanosť článkov: 1302x

Autor blogu

Kategórie