Založ si blog

Futbalový reprezentanK, alebo Škrteľ nám nepomáhaj

 

So smútkom som prijal správu že Ďurica končí pri reprezentácii no s väčším zármutkom tú že Škrteľ ostáva. Podľa jeho slov „rád pomôže“.

Neviem ale kam. Jeden môj známy si nenechá vziať názor že zavinil keď Liverpool prišiel v posledných kolách o titul, iný to že jeho vlastný so Škótmi nás stál postup do baráže na MS.

Dobré meno či zásluhy nám na ihrisku nepomôžu.

Urputnosťou a nervóznou snahou smerujúcou k faulom nenahradíš bývalú pohotovosť a rýchlosť. A faul v obrane býva pre zápas často fatálny. Osobne vždy trpím pri jeho rozohrávke – vezie loptu po najbližšieho hráča a hneď pri ohrození buď nahrá takmer obsadenému spoluhráčovi vzadu, do strany, či brankárovi – prenesenie zodpovednosti však znamená len to že brankár musí – často v horšej pozícii – loptu niekam vykopnúť. ON však nič nepokazil (len pri malej domov ktorú protivník zachytil).

Pripomína mi to vývoj Mira Karhana ktorý bol za trénera Weissa až nekriticky vyzdvihovaný no na ihrisku po rýchlom odohraní lopty a schovaní sa za protihráča prešiel do pohodlného kroku. Vedel vynikajúco rozdávať – rady a posunky kam nahrať a kam bežať. Ak sa človek chcel zabaviť, no trochu cez slzy, sledoval jeho pohyb bez lopty.

Náš betónový pilier obrany nám ešte prinesie veľa smútku. A prečo reprezen-tanK ? Pomalší a trochu drevený obranca lepením sa na rýchlejšieho protihráča vyrobí faul. Zasa sa na čas zbabelosti či nekritickosti trénera tešme na jeho ruky pri faulovaní hore ( niežeby to robil sám) zatým mávanie ako krídlami keď protestuje proti zapískaniu, a hlavne na urputný výraz dezorientovaného a infantilné rozohrávky. Špeciálne tiež vyzdvihujem jeho obranný zákrok zdvíhaním nohy do „bloku“.

Absurdistan(ičné) postrehy. Žilinská stanica.

18.04.2018

Najprv všeobecné – hlásenie meškania. Hláška je prehnane dlhá : rýchlik číslo... meno ... s pravidelným príchodom o ... pokračujúci do stanice Vrútky, Kraľovany... Košice mešká asi viac »

Takzvaný slovenský štát a dedičná vina holokaustu ?

05.04.2018

Nevedel som to, ale trpím vraj dedičnou vinou za to čo Slováci urobili svojim spoluobčanom za vojny. Slovenský štát nazývajú často takzvaný, či vazalský štát hitlerovského Nemecka – viac »

Slušne smerovaná mládež a čarodejnícka opozícia

14.03.2018

Za slušné Slovensko, proti korupcii a pod. manifestovalo už veľa mladých ľudí. Takto protestovať sa dalo proti každej vláde od prevratu 89, ale aktuálne je to podľa nich najmä teraz ... Patent viac »

Piešťany, jar, počasie, príroda

V horúcom apríli zažívajú alergici hektiku

25.04.2018 06:00

Takýto apríl tu už dlho nebol. Vlna oteplenia a teploty do 29 stupňov urýchlili kvitnutie rastlín. Alergici prežívajú hektický štart peľovej sezóny.

Praha Audioport

Česká polícia obvinila piatich Holanďanov z napadnutia čašníka, dvoch prepustila

24.04.2018 21:55

Zvyšní dvaja zo skupiny boli prepustení na slobodu. "Bolo vyhodnotené, že sa do konfliktu nezapojili, snažili sa ho skôr upokojiť," uviedol policajný hovorca.

Trump

Trump: Americkí vojaci sa vrátia zo Sýrie domov

24.04.2018 20:47

Podľa CNN Trump uviedol, že ani on, ani Macron si neželajú, aby Irán nemal v oblasti Stredozemného mora "voľnú ruku".

Francúzsko, korupcia, Vincent Bolloré

Francúzska polícia zadržala pre korupciu miliardára Bollorého

24.04.2018 20:28

Bolloré je jeden z najznámejších francúzskych podnikateľov. Jeho podnikateľské aktivity siahajú od lodnej dopravy cez reklamu a stavebníctvo až po médiá.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 16151x
Priemerná čítanosť článkov: 1154x

Autor blogu

Kategórie