Založ si blog

Futbalový reprezentanK, alebo Škrteľ nám nepomáhaj

 

So smútkom som prijal správu že Ďurica končí pri reprezentácii no s väčším zármutkom tú že Škrteľ ostáva. Podľa jeho slov „rád pomôže“.

Neviem ale kam. Jeden môj známy si nenechá vziať názor že zavinil keď Liverpool prišiel v posledných kolách o titul, iný to že jeho vlastný so Škótmi nás stál postup do baráže na MS.

Dobré meno či zásluhy nám na ihrisku nepomôžu.

Urputnosťou a nervóznou snahou smerujúcou k faulom nenahradíš bývalú pohotovosť a rýchlosť. A faul v obrane býva pre zápas často fatálny. Osobne vždy trpím pri jeho rozohrávke – vezie loptu po najbližšieho hráča a hneď pri ohrození buď nahrá takmer obsadenému spoluhráčovi vzadu, do strany, či brankárovi – prenesenie zodpovednosti však znamená len to že brankár musí – často v horšej pozícii – loptu niekam vykopnúť. ON však nič nepokazil (len pri malej domov ktorú protivník zachytil).

Pripomína mi to vývoj Mira Karhana ktorý bol za trénera Weissa až nekriticky vyzdvihovaný no na ihrisku po rýchlom odohraní lopty a schovaní sa za protihráča prešiel do pohodlného kroku. Vedel vynikajúco rozdávať – rady a posunky kam nahrať a kam bežať. Ak sa človek chcel zabaviť, no trochu cez slzy, sledoval jeho pohyb bez lopty.

Náš betónový pilier obrany nám ešte prinesie veľa smútku. A prečo reprezen-tanK ? Pomalší a trochu drevený obranca lepením sa na rýchlejšieho protihráča vyrobí faul. Zasa sa na čas zbabelosti či nekritickosti trénera tešme na jeho ruky pri faulovaní hore ( niežeby to robil sám) zatým mávanie ako krídlami keď protestuje proti zapískaniu, a hlavne na urputný výraz dezorientovaného a infantilné rozohrávky. Špeciálne tiež vyzdvihujem jeho obranný zákrok zdvíhaním nohy do „bloku“.

Mešita v Pohode ?

06.07.2018

Nebol som nikdy na Pohode, no zaujalo ma stavanie mešity počas tohto festivalu. V rámci povzbudenia otvorenosti a tolerancie iných kultúr a náboženstiev, na ktoré by sme si už mali zvykať... viac »

Absurdistan(ičné) postrehy. „Pán“ výpravca.

13.06.2018

Mnohí asi poznáte podobnú cestovnú situáciu. Sedíte v meškajúcom vlaku na stanici, v teplejších dňoch sa často v ňom paríte ako v saune, prípojový spoj konečne došiel a – nič sa viac »

Konšpiračná teória o zamestnanosti na Slovensku

25.04.2018

Jednoduchým spojením dvoch súčasných javov je možné sformulovať peknú konšpiračnú teóriu. Ak to tu ešte nezaznelo. Týmito javmi sú prijímanie utečencov a súčasné zvyšovanie zamestnanosti. viac »

MH17, zostrelenie, lietadlo, trosky, vyšetrovanie

EÚ vyzvala Rusko, aby prijalo zodpovednosť za zostrelenie lietadla MH17

17.07.2018 22:45

Mogheriniová pripomenula závery holandských vyšetrovateľov, že Rusko nesie priamu zodpovednosť za tragédiu zo 17. júla 2014, ktorú neprežil nikto z takmer 300 ľudí na palube lietadla.

Kim čong-un

Kim Čong-un chystá na august rozsiahlu amnestiu

17.07.2018 22:33

V severokórejských väzniciach sa nachádza približne 200 000 osôb vrátane žien a detí, ktoré sa dostali za mreže prevažne z politických dôvodov.

mayová

Mayová tesne zvíťazila v kľúčovom hlasovaní o stratégii brexitu

17.07.2018 21:34

Za dodatok hlasovalo 12 rebelov z radov konzervatívcov, návrh však napokon neprešiel vďaka štyrom hlasom opozičných labouristov.

irán, usa, trump

Irán zažaloval USA pre odstúpenie od jadrovej dohody

17.07.2018 21:06

Teherán nemá v súvislosti so žalobou veľké očakávania a týmto spôsobom chce upozorniť na nelegálnosť amerického postupu.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 22161x
Priemerná čítanosť článkov: 1304x

Autor blogu

Kategórie