Založ si blog

Absurdistan(ičné) postrehy. Žilinská stanica.

Najprv všeobecné – hlásenie meškania. Hláška je prehnane dlhá : rýchlik číslo… meno … s pravidelným príchodom o … pokračujúci do stanice Vrútky, Kraľovany… Košice mešká asi 10 minút. Prvý raz túto tirádu vydržíte, no keď sa litánie opakuje, pričom dôležitý údaj o meškaní je až na jej konci… Ak sa už mešká a hlásenie sa opakuje, ľudia tam čakajúci isto nepotrebujú vedieť že ich vlak ide aj cez Kysak. Irituje aj dôvod meškania. „Prevádzkové dôvody“ – to ak by hlásili „sexuálne“ tiež to ľuďom veľa nepovie a aspoň by sa pri čakaní zabavili.

Zákaz odohnania ľudí od pokladne – keď chcú len informácie. Rad za tupcom rastie a pokladníčka ochotne vysvetľuje vlaky, trasy, ceny… pričom na konci haly sú informácie kde sedia dve pracovníčky určené len na toto. Ak je poskytovanie informácií pokladníčkami v ich povinnostiach, nemuselo by to platiť na staniciach s fungujúcim centrom pre cestujúcich či ako to včuľ volajú. A rozhodne nechápem mladých ľudí ktorí vedia pracovať s internetom. Ak zdržuje takýto pri pokladni a vie o rade ľudí za sebou, pokladám ho za bezohľadného.

Tabuľa s odchodmi vlakov : je naproti vchodu a pred východom zo staničnej budovy… účelné riešenie – pokiaľ je hala prázdna. Takmer nikdy nie je a ak tam čakajú ľudia tak sa práve v tejto najdôležitejšej vetve zgrupujú a občas takmer nedokážete prejsť. Prekážajú aj v prístupe k pokladniam. Pri stĺpe zaberá miesto dvojmetrový stôl predavača mastí a pod… Ďalšia tabuľa je pri bočnom vchode – dobrý nápad, a tretia veľká v podchode – kde sa rovnako zgrupujú ľudia pred ňou a zavadzajú tým ktorí idú k vlakom či z nich. Mnohí sa rozložia ako cirkus, batožina vedľa nich a obzerajú sa tupo či naduto ako ich obchádzajú – „teraz som tu ja“. Snáď by pomohli čiary na podlahe s nápismi „na priechod k vlakom, prosím nestáť“ či podobne… Na našom Slovensku to dlho ešte nebude aby bola väčšina slušných ľudí ktorí sa vedia upratať aby druhým na chodníku, stanici, ceste neprekážali, pocity drzej dôležitosti sú často prednejšie. Budeme volať po úrovni Západu no maniere – niečo čo by sme získali zadarmo – až tak nevyznávame. Ak vás v Žiline niekto zozadu postrčí, tak to môžem byť aj ja… chlapi nad 100kg nebuďte pohotoví…

Film o Dubčekovi (a zasa to „keby“)

22.08.2018

Bol pekný a pôsobivý, zaujala najmä autentickosť. Kedysi sa naštval Jakubisko že mu nedali kandidovať na Oskara za „Eržébet Bathory“ no tento film by podľa mňa mohol zaujať viac. Nielen viac »

Našim hudobným géniom

08.08.2018

Bude tomu rok ako zomrel Marián Varga a vyše desať od smrti Karla Svobodu. V smútku po ich smrti vyšli aj správy „odišiel nám hudobný génius“. S podobným hodnotením však asi treba narábať viac »

Obhajoba smrekov

02.08.2018

Dovoľte mi vyjadriť niečo na obhajobu týchto krásnych stromov. Hnevá ma že sú toľko odsudzované a prenasledované lebo sa polámu vo víchriciach v klíme ktorú v čase ich vysádzania ani nemohli viac »

zmena času

Letný alebo zimný? Zatiaľ sa rozhoduje bez nás

24.10.2018 06:00

Klimatológ upozorňuje, že podľa zimného času bude v lete svitať už o druhej.

NRSR schôdza zasadnutie

Poslanci nezmenili spôsob voľby ústavných sudcov

23.10.2018 23:29, aktualizované: 24.10.2018 00:19

Sudcovia Ústavného súdu SR sa budú voliť tak ako doteraz. Parlament napokon neschválil novelu ústavy, ktorá mala zmeniť spôsob ich voľby.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit môže upchať hranice. Briti zvažujú dovoz na lodiach

23.10.2018 23:11

Na rokovaní britskej vlády zaznelo, že v v prípade neriadeného brexitu by potrebné potraviny a lieky mohli do krajiny voziť charterové lode.

eskalátor, pohyblivé schody

Pri poruche eskalátora sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

23.10.2018 23:03

Stupne eskalátora sa prepadli pravdepodobne v dôsledku preťaženia.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 26486x
Priemerná čítanosť článkov: 1324x

Autor blogu

Kategórie