Založ si blog

Absurdistan(ičné) postrehy. Žilinská stanica.

Najprv všeobecné – hlásenie meškania. Hláška je prehnane dlhá : rýchlik číslo… meno … s pravidelným príchodom o … pokračujúci do stanice Vrútky, Kraľovany… Košice mešká asi 10 minút. Prvý raz túto tirádu vydržíte, no keď sa litánie opakuje, pričom dôležitý údaj o meškaní je až na jej konci… Ak sa už mešká a hlásenie sa opakuje, ľudia tam čakajúci isto nepotrebujú vedieť že ich vlak ide aj cez Kysak. Irituje aj dôvod meškania. „Prevádzkové dôvody“ – to ak by hlásili „sexuálne“ tiež to ľuďom veľa nepovie a aspoň by sa pri čakaní zabavili.

Zákaz odohnania ľudí od pokladne – keď chcú len informácie. Rad za tupcom rastie a pokladníčka ochotne vysvetľuje vlaky, trasy, ceny… pričom na konci haly sú informácie kde sedia dve pracovníčky určené len na toto. Ak je poskytovanie informácií pokladníčkami v ich povinnostiach, nemuselo by to platiť na staniciach s fungujúcim centrom pre cestujúcich či ako to včuľ volajú. A rozhodne nechápem mladých ľudí ktorí vedia pracovať s internetom. Ak zdržuje takýto pri pokladni a vie o rade ľudí za sebou, pokladám ho za bezohľadného.

Tabuľa s odchodmi vlakov : je naproti vchodu a pred východom zo staničnej budovy… účelné riešenie – pokiaľ je hala prázdna. Takmer nikdy nie je a ak tam čakajú ľudia tak sa práve v tejto najdôležitejšej vetve zgrupujú a občas takmer nedokážete prejsť. Prekážajú aj v prístupe k pokladniam. Pri stĺpe zaberá miesto dvojmetrový stôl predavača mastí a pod… Ďalšia tabuľa je pri bočnom vchode – dobrý nápad, a tretia veľká v podchode – kde sa rovnako zgrupujú ľudia pred ňou a zavadzajú tým ktorí idú k vlakom či z nich. Mnohí sa rozložia ako cirkus, batožina vedľa nich a obzerajú sa tupo či naduto ako ich obchádzajú – „teraz som tu ja“. Snáď by pomohli čiary na podlahe s nápismi „na priechod k vlakom, prosím nestáť“ či podobne… Na našom Slovensku to dlho ešte nebude aby bola väčšina slušných ľudí ktorí sa vedia upratať aby druhým na chodníku, stanici, ceste neprekážali, pocity drzej dôležitosti sú často prednejšie. Budeme volať po úrovni Západu no maniere – niečo čo by sme získali zadarmo – až tak nevyznávame. Ak vás v Žiline niekto zozadu postrčí, tak to môžem byť aj ja… chlapi nad 100kg nebuďte pohotoví…

Absurdistan(ičné) postrehy. „Pán“ výpravca.

13.06.2018

Mnohí asi poznáte podobnú cestovnú situáciu. Sedíte v meškajúcom vlaku na stanici, v teplejších dňoch sa často v ňom paríte ako v saune, prípojový spoj konečne došiel a – nič sa viac »

Konšpiračná teória o zamestnanosti na Slovensku

25.04.2018

Jednoduchým spojením dvoch súčasných javov je možné sformulovať peknú konšpiračnú teóriu. Ak to tu ešte nezaznelo. Týmito javmi sú prijímanie utečencov a súčasné zvyšovanie zamestnanosti. viac »

Takzvaný slovenský štát a dedičná vina holokaustu ?

05.04.2018

Nevedel som to, ale trpím vraj dedičnou vinou za to čo Slováci urobili svojim spoluobčanom za vojny. Slovenský štát nazývajú často takzvaný, či vazalský štát hitlerovského Nemecka – viac »

protestujúci farmári Danko stretnutie

Farmári chcú so zástupcami strán hovoriť o memorande o reforme agrosektora

22.06.2018 09:25

Cieľom diskusie má byť podpísanie memoranda o reforme poľnohospodárstva.

lietadlo, letisko, motor, vrtuľa

Airbus varoval, že by pre tvrdý brexit mohol odísť z Británie

22.06.2018 08:57

Airbus varoval, že by sa mohol stiahnuť z Británie, ak krajina opustí jednotný trh a colnú úniu Európskej únie bez tranzitnej dohody.

nakupovanie, nákup, online, shopping, nákupný košík,

Štáty USA môžu podľa súdu e-shopom nariadiť výber dane z predaja

22.06.2018 08:53

Najvyšší súd USA vo štvrtok rozhodol, že štáty môžu od internetových maloobchodov požadovať, aby od zákazníkov vyberali daň z predaja, obdobu DPH.

Porošenko

Porošenko podpísal dekrét, ktorým rozšíril sankcie voči Rusku

22.06.2018 08:30

Sankcie budú v platnosti najmenej tri roky a zahŕňajú aj pokuty pre ruských poslancov a vysokých predstaviteľov.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 19654x
Priemerná čítanosť článkov: 1228x

Autor blogu

Kategórie