Založ si blog

Absurdistan(ičné) postrehy. Žilinská stanica.

Najprv všeobecné – hlásenie meškania. Hláška je prehnane dlhá : rýchlik číslo… meno … s pravidelným príchodom o … pokračujúci do stanice Vrútky, Kraľovany… Košice mešká asi 10 minút. Prvý raz túto tirádu vydržíte, no keď sa litánie opakuje, pričom dôležitý údaj o meškaní je až na jej konci… Ak sa už mešká a hlásenie sa opakuje, ľudia tam čakajúci isto nepotrebujú vedieť že ich vlak ide aj cez Kysak. Irituje aj dôvod meškania. „Prevádzkové dôvody“ – to ak by hlásili „sexuálne“ tiež to ľuďom veľa nepovie a aspoň by sa pri čakaní zabavili.

Zákaz odohnania ľudí od pokladne – keď chcú len informácie. Rad za tupcom rastie a pokladníčka ochotne vysvetľuje vlaky, trasy, ceny… pričom na konci haly sú informácie kde sedia dve pracovníčky určené len na toto. Ak je poskytovanie informácií pokladníčkami v ich povinnostiach, nemuselo by to platiť na staniciach s fungujúcim centrom pre cestujúcich či ako to včuľ volajú. A rozhodne nechápem mladých ľudí ktorí vedia pracovať s internetom. Ak zdržuje takýto pri pokladni a vie o rade ľudí za sebou, pokladám ho za bezohľadného.

Tabuľa s odchodmi vlakov : je naproti vchodu a pred východom zo staničnej budovy… účelné riešenie – pokiaľ je hala prázdna. Takmer nikdy nie je a ak tam čakajú ľudia tak sa práve v tejto najdôležitejšej vetve zgrupujú a občas takmer nedokážete prejsť. Prekážajú aj v prístupe k pokladniam. Pri stĺpe zaberá miesto dvojmetrový stôl predavača mastí a pod… Ďalšia tabuľa je pri bočnom vchode – dobrý nápad, a tretia veľká v podchode – kde sa rovnako zgrupujú ľudia pred ňou a zavadzajú tým ktorí idú k vlakom či z nich. Mnohí sa rozložia ako cirkus, batožina vedľa nich a obzerajú sa tupo či naduto ako ich obchádzajú – „teraz som tu ja“. Snáď by pomohli čiary na podlahe s nápismi „na priechod k vlakom, prosím nestáť“ či podobne… Na našom Slovensku to dlho ešte nebude aby bola väčšina slušných ľudí ktorí sa vedia upratať aby druhým na chodníku, stanici, ceste neprekážali, pocity drzej dôležitosti sú často prednejšie. Budeme volať po úrovni Západu no maniere – niečo čo by sme získali zadarmo – až tak nevyznávame. Ak vás v Žiline niekto zozadu postrčí, tak to môžem byť aj ja… chlapi nad 100kg nebuďte pohotoví…

Našim hudobným géniom

08.08.2018

Bude tomu rok ako zomrel Marián Varga a vyše desať od smrti Karla Svobodu. V smútku po ich smrti vyšli aj správy „odišiel nám hudobný génius“. S podobným hodnotením však asi treba narábať viac »

Obhajoba smrekov

02.08.2018

Dovoľte mi vyjadriť niečo na obhajobu týchto krásnych stromov. Hnevá ma že sú toľko odsudzované a prenasledované lebo sa polámu vo víchriciach v klíme ktorú v čase ich vysádzania ani nemohli viac »

Mešita v Pohode ?

06.07.2018

Nebol som nikdy na Pohode, no zaujalo ma stavanie mešity počas tohto festivalu. V rámci povzbudenia otvorenosti a tolerancie iných kultúr a náboženstiev, na ktoré by sme si už mali zvykať... viac »

SR NRSR prášok polícia vchod uzavretie BAX

V Bratislave zavraždili 58-ročnú ženu

20.08.2018 22:40

Podozrivého policajti po pár minútach pátrania zadržali.

janov, most

Experti varovali vo februári o korózii Morandiho most, kompetentní ich ignorovali

20.08.2018 22:13

Ani talianske ministerstvo ani diaľničná spoločnosť nikdy neuvažovali o potrebe obmedziť premávku, odkloniť ťažké nákladné vozidlá či znížiť rýchlosť na moste.

kliešť, encefalitída,

Obrie kliešte z Afriky prenikli aj do časti Európy

20.08.2018 21:32

kliešte prenášajú veľmi vážne ochorenia vrátane škvrnitého týfusu, arabskej a krymsko-konžskej horúčky alebo horúčky Skalistých hôr.

Smrť, utopený, utopenec, utopiť

V rieke Slaná sa utopilo 13-ročné dievča

20.08.2018 21:03

Aj napriek veľkej snahe sa záchranárom nepodarilo dievča oživiť.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 23857x
Priemerná čítanosť článkov: 1256x

Autor blogu

Kategórie