Založ si blog

Konšpiračná teória o zamestnanosti na Slovensku

Jednoduchým spojením dvoch súčasných javov je možné sformulovať peknú konšpiračnú teóriu. Ak to tu ešte nezaznelo. Týmito javmi sú prijímanie utečencov a súčasné zvyšovanie zamestnanosti.

Ako najlepšie presvedčiť obyvateľov o tom že utečenci sú nám potrební ? Tým že sa zvýši zamestnanosť a zamestnávatelia sú nútení brať aj cudzincov. Alebo utečencov -veď to bol a je základ demagógie že nám vraj potrebné zvyšovanie populácie zabezpečia iba oni.

Normálny štát by asi podporoval vlastných a snažil sa zabezpečiť mladým ľuďom lacné byty aby si mohli zakladať rodiny, no súčasná abnormálna doba masíruje k názoru stavať domy pre cudzincov (či sociálne prípady ľudí ktorí k reprodukcii nepristupujú zodpovedne).

Naozaj sú správne toľké náreky nad starnúcim obyvateľstvom ? Už neexistuje vývoj zvyšovania produkcie za použitia mechanizmov a robotizácie ?

Verme že keď budeme nútení prijať cudzincov, ostanú nám tu nielen oni ale aj firmy kvôli ktorým prišli.

Dúfam tiež že sa nedožijeme situácie keď budú nové komunity brojiť proti tomu aby robili na nejakých „cudzích“ dôchodcov. Na nejakých odlišných starých neveriacich ľudí, ktorí ak chcú vyžiť nech si predajú svoje veľké domy, veď „my sa tlačíme v početných rodinách v malých bytoch“.

Tieto sviatky

26.12.2018

Sviatky Vianoc majú tú výhodu že odchádzajú naozaj pozvoľna – po štedrom dni sú dva dni voľna, kto by plakal po nich môže sa ešte tešiť na silvestrovskú zábavu či program, po ktorom viac »

Film o Dubčekovi (a zasa to „keby“)

22.08.2018

Bol pekný a pôsobivý, zaujala najmä autentickosť. Kedysi sa naštval Jakubisko že mu nedali kandidovať na Oskara za „Eržébet Bathory“ no tento film by podľa mňa mohol zaujať viac. Nielen viac »

Našim hudobným géniom

08.08.2018

Bude tomu rok ako zomrel Marián Varga a vyše desať od smrti Karla Svobodu. V smútku po ich smrti vyšli aj správy „odišiel nám hudobný génius“. S podobným hodnotením však asi treba narábať viac »

trump

Za Trumpa odobrali migrantom o tisíce detí viac, než sa uvádzalo

17.01.2019 23:14

Presný počet odobratých detí nie je známy.

labute, jazero, kŕmenie

Štvrtok bol zatiaľ najteplejší januárový deň, má však prísť ochladenie

17.01.2019 21:26

Podľa predpovedí meteorológov bol však na dohľadné obdobie posledným teplým dňom.

miroslav lajčák, ukrajina

Lajčák: OBSE má páky na riešenie konfliktu na Ukrajine

17.01.2019 21:07

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák začal pracovnú cestu na Ukrajine návštevou centrály pozorovateľskej misie v Kyjeve.

princ Philip

Princ Philip vyviazol z autonehody nezranený

17.01.2019 20:11

K nehode došlo neďaleko sídla Sandringham.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 28701x
Priemerná čítanosť článkov: 1367x

Autor blogu

Kategórie