Založ si blog

Konšpiračná teória o zamestnanosti na Slovensku

Jednoduchým spojením dvoch súčasných javov je možné sformulovať peknú konšpiračnú teóriu. Ak to tu ešte nezaznelo. Týmito javmi sú prijímanie utečencov a súčasné zvyšovanie zamestnanosti.

Ako najlepšie presvedčiť obyvateľov o tom že utečenci sú nám potrební ? Tým že sa zvýši zamestnanosť a zamestnávatelia sú nútení brať aj cudzincov. Alebo utečencov -veď to bol a je základ demagógie že nám vraj potrebné zvyšovanie populácie zabezpečia iba oni.

Normálny štát by asi podporoval vlastných a snažil sa zabezpečiť mladým ľuďom lacné byty aby si mohli zakladať rodiny, no súčasná abnormálna doba masíruje k názoru stavať domy pre cudzincov (či sociálne prípady ľudí ktorí k reprodukcii nepristupujú zodpovedne).

Naozaj sú správne toľké náreky nad starnúcim obyvateľstvom ? Už neexistuje vývoj zvyšovania produkcie za použitia mechanizmov a robotizácie ?

Verme že keď budeme nútení prijať cudzincov, ostanú nám tu nielen oni ale aj firmy kvôli ktorým prišli.

Dúfam tiež že sa nedožijeme situácie keď budú nové komunity brojiť proti tomu aby robili na nejakých „cudzích“ dôchodcov. Na nejakých odlišných starých neveriacich ľudí, ktorí ak chcú vyžiť nech si predajú svoje veľké domy, veď „my sa tlačíme v početných rodinách v malých bytoch“.

Film o Dubčekovi (a zasa to „keby“)

22.08.2018

Bol pekný a pôsobivý, zaujala najmä autentickosť. Kedysi sa naštval Jakubisko že mu nedali kandidovať na Oskara za „Eržébet Bathory“ no tento film by podľa mňa mohol zaujať viac. Nielen viac »

Našim hudobným géniom

08.08.2018

Bude tomu rok ako zomrel Marián Varga a vyše desať od smrti Karla Svobodu. V smútku po ich smrti vyšli aj správy „odišiel nám hudobný génius“. S podobným hodnotením však asi treba narábať viac »

Obhajoba smrekov

02.08.2018

Dovoľte mi vyjadriť niečo na obhajobu týchto krásnych stromov. Hnevá ma že sú toľko odsudzované a prenasledované lebo sa polámu vo víchriciach v klíme ktorú v čase ich vysádzania ani nemohli viac »

Džamál Chášakdží

USA zrušia víza Saudskoarabom zodpovedným za vraždu novinára

24.10.2018 06:51

Viacerí členovia Kongresu už vzniesli požiadavku na zavedenie sankcií voči Saudskej Arábii v súvislosti s vraždou.

Dmitrij Medvedev

Moskva pripravuje zákaz dovozu niektorých ukrajinských výrobkov

24.10.2018 06:10

Predseda ruskej vlády uviedol, že sa pripravuje zoznam ukrajinských občanov a firiem, na ktoré by sa mali sankcie vzťahovať.

zmena času

Letný alebo zimný? Zatiaľ sa rozhoduje bez nás

24.10.2018 06:00

Klimatológ upozorňuje, že podľa zimného času bude v lete svitať už o druhej.

NRSR schôdza zasadnutie

Poslanci nezmenili spôsob voľby ústavných sudcov

23.10.2018 23:29, aktualizované: 24.10.2018 00:19

Sudcovia Ústavného súdu SR sa budú voliť tak ako doteraz. Parlament napokon neschválil novelu ústavy, ktorá mala zmeniť spôsob ich voľby.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 26490x
Priemerná čítanosť článkov: 1325x

Autor blogu

Kategórie