Založ si blog

Absurdistan(ičné) postrehy. „Pán“ výpravca.

 

Mnohí asi poznáte podobnú cestovnú situáciu. Sedíte v meškajúcom vlaku na stanici, v teplejších dňoch sa často v ňom paríte ako v saune, prípojový spoj konečne došiel a – nič sa nedeje. Naveľa zbadáte ako si k vášmu vlaku pomaličky, dôstojne a dôležito vykračuje pupkatý pánko v červenej brigadírke. Milostivo zdvihne výpravku a ako hviezda predstavenia, primadona veľkého teátra, odkráča naduto preč. Zriedka na takýchto vidíte zrýchlený krok, čo jediné poteší ako aspoň predstieraný záujem o cestujúcich čo naň čakali.

Kto by takýmto neprial zrušenie pracovného miesta… Tieto tlaky sú, ak je postavená vlaková cesta a na návestidle zelená, vlak podľa rozhodnutia rušňovodiča, samozrejme cestovného poriadku, vlakvedúceho, sprievodcu atď môže ísť. Signálom na odchod je rozsvietenie zelenej a čas odchodu. Scény ako z romantických pasáží filmov nie sú až tak potrebné.

Pravá dôstojnosť profesie nie je v dôležitosti osoby, ale ochote, profesionalite a serióznom vystupovaní a k tomu snáď nepatrí trápne machrovanie a nadutosť moriaka pri pochôdzke rajónom.

A prial by som vám tiež zažiť naparovanie sa rušňovodičov na základe mašiny a trate, čo však cestujúci toľko nepociťujú.

 

Tieto sviatky

26.12.2018

Sviatky Vianoc majú tú výhodu že odchádzajú naozaj pozvoľna – po štedrom dni sú dva dni voľna, kto by plakal po nich môže sa ešte tešiť na silvestrovskú zábavu či program, po ktorom viac »

Film o Dubčekovi (a zasa to „keby“)

22.08.2018

Bol pekný a pôsobivý, zaujala najmä autentickosť. Kedysi sa naštval Jakubisko že mu nedali kandidovať na Oskara za „Eržébet Bathory“ no tento film by podľa mňa mohol zaujať viac. Nielen viac »

Našim hudobným géniom

08.08.2018

Bude tomu rok ako zomrel Marián Varga a vyše desať od smrti Karla Svobodu. V smútku po ich smrti vyšli aj správy „odišiel nám hudobný génius“. S podobným hodnotením však asi treba narábať viac »

trump

Za Trumpa odobrali migrantom o tisíce detí viac, než sa uvádzalo

17.01.2019 23:14

Presný počet odobratých detí nie je známy.

labute, jazero, kŕmenie

Štvrtok bol zatiaľ najteplejší januárový deň, má však prísť ochladenie

17.01.2019 21:26

Podľa predpovedí meteorológov bol však na dohľadné obdobie posledným teplým dňom.

miroslav lajčák, ukrajina

Lajčák: OBSE má páky na riešenie konfliktu na Ukrajine

17.01.2019 21:07

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák začal pracovnú cestu na Ukrajine návštevou centrály pozorovateľskej misie v Kyjeve.

princ Philip

Princ Philip vyviazol z autonehody nezranený

17.01.2019 20:11

K nehode došlo neďaleko sídla Sandringham.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 28699x
Priemerná čítanosť článkov: 1367x

Autor blogu

Kategórie