Založ si blog

Absurdistan(ičné) postrehy. „Pán“ výpravca.

 

Mnohí asi poznáte podobnú cestovnú situáciu. Sedíte v meškajúcom vlaku na stanici, v teplejších dňoch sa často v ňom paríte ako v saune, prípojový spoj konečne došiel a – nič sa nedeje. Naveľa zbadáte ako si k vášmu vlaku pomaličky, dôstojne a dôležito vykračuje pupkatý pánko v červenej brigadírke. Milostivo zdvihne výpravku a ako hviezda predstavenia, primadona veľkého teátra, odkráča naduto preč. Zriedka na takýchto vidíte zrýchlený krok, čo jediné poteší ako aspoň predstieraný záujem o cestujúcich čo naň čakali.

Kto by takýmto neprial zrušenie pracovného miesta… Tieto tlaky sú, ak je postavená vlaková cesta a na návestidle zelená, vlak podľa rozhodnutia rušňovodiča, samozrejme cestovného poriadku, vlakvedúceho, sprievodcu atď môže ísť. Signálom na odchod je rozsvietenie zelenej a čas odchodu. Scény ako z romantických pasáží filmov nie sú až tak potrebné.

Pravá dôstojnosť profesie nie je v dôležitosti osoby, ale ochote, profesionalite a serióznom vystupovaní a k tomu snáď nepatrí trápne machrovanie a nadutosť moriaka pri pochôdzke rajónom.

A prial by som vám tiež zažiť naparovanie sa rušňovodičov na základe mašiny a trate, čo však cestujúci toľko nepociťujú.

 

Konšpiračná teória o zamestnanosti na Slovensku

25.04.2018

Jednoduchým spojením dvoch súčasných javov je možné sformulovať peknú konšpiračnú teóriu. Ak to tu ešte nezaznelo. Týmito javmi sú prijímanie utečencov a súčasné zvyšovanie zamestnanosti. viac »

Absurdistan(ičné) postrehy. Žilinská stanica.

18.04.2018

Najprv všeobecné – hlásenie meškania. Hláška je prehnane dlhá : rýchlik číslo... meno ... s pravidelným príchodom o ... pokračujúci do stanice Vrútky, Kraľovany... Košice mešká asi viac »

Takzvaný slovenský štát a dedičná vina holokaustu ?

05.04.2018

Nevedel som to, ale trpím vraj dedičnou vinou za to čo Slováci urobili svojim spoluobčanom za vojny. Slovenský štát nazývajú často takzvaný, či vazalský štát hitlerovského Nemecka – viac »

protestujúci farmári Danko stretnutie

Farmári chcú so zástupcami strán hovoriť o memorande o reforme agrosektora

22.06.2018 09:25

Cieľom diskusie má byť podpísanie memoranda o reforme poľnohospodárstva.

lietadlo, letisko, motor, vrtuľa

Airbus varoval, že by pre tvrdý brexit mohol odísť z Británie

22.06.2018 08:57

Airbus varoval, že by sa mohol stiahnuť z Británie, ak krajina opustí jednotný trh a colnú úniu Európskej únie bez tranzitnej dohody.

nakupovanie, nákup, online, shopping, nákupný košík,

Štáty USA môžu podľa súdu e-shopom nariadiť výber dane z predaja

22.06.2018 08:53

Najvyšší súd USA vo štvrtok rozhodol, že štáty môžu od internetových maloobchodov požadovať, aby od zákazníkov vyberali daň z predaja, obdobu DPH.

Porošenko

Porošenko podpísal dekrét, ktorým rozšíril sankcie voči Rusku

22.06.2018 08:30

Sankcie budú v platnosti najmenej tri roky a zahŕňajú aj pokuty pre ruských poslancov a vysokých predstaviteľov.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 19656x
Priemerná čítanosť článkov: 1229x

Autor blogu

Kategórie