Založ si blog

Ó mládež naša, tys držiteľkou displejov

Vo vlaku si prisadli traja chuligáni a čakal som dosť nepríjemnú cestu. Vyzerali vulgárne, drzo a hlučne, a tak si hovorím – mám po čítaní a pokojnej vyhliadke na prírodu.

No títo zrazu vytiahli každý obrazovku, zapichli do nej kolík, nasadili slúchadlá a – božské ticho rozľahlo sa po okolí.

Tomuto ja hovorím zlaté časy pre mládež a následne na to pre starších. Koľkokrát počujem „len hľadia do tých počítačov“ toľkokrát si pomyslím „chvalabohu“. Ako môže niekto nadávať na to že dnes mladí nechodia na ulicu a na ihriská. Sú pekne doma a nemusíme sa o nich báť a tiež nepostávajú po uliciach a nemusíme sa báť ich.

Komu vlastne prekáža, že mu deti nikam nechodia ? Pravdepodobne hlavne takým čo v spoločnosti boli úspešní. No spomeňme si lepšie – v kolektíve veľmi často prebral vodcovskú úlohu najväčší blbec alebo najpapuľnatejšia klebetnica a museli sme ich znášať. Najsilnejší a jeho trápni psi štekali na každého kto si „dovolil“ oponovať, ak už nehovorím o šikane. Počúvať sa musel nie najmúdrejší ale najpriebojnejší a najvýrečnejší, a to bývala nekonečná otrava, lebo prešiel aj k dobrodružstvám všedného života, napr. čo dnes jedol a čo zajtra bude.

Úroveň spoločnosti sa meria aj podľa možnosti izolácie slabších a talentovaných jedincov od luzy. Takýto trpeli v kolektíve a často boli napádaní lídrami za dobré známky, intelektuálne či umelecké vlohy a pod. Boj proti bifľošstvu býval bojom o moc a proti „bonzáctvu“ (hoci pri šikane) za právo dovoliť si viac než iní.

Dnes – nepočúvate nikoho, na internete sa dá ignorovať a blokovať, komunikovať s kým chceme, poslať antipatického do… atď. a kyberšikana je menší problém ako fyzická. Nemať ambície zaujať v nejakej bande kde sú lídrami magori či rebeky je skôr pozitívne.

Pohyb na vzduchu samozrejme áno, ale nevidím veľké straty na stave národa ak sa deti nevyženú von medzi rovesníkov, skôr naopak.

Keď si naši športovci veria

09.02.2018

Tak to býva začiatok ich konca. Spomeňme Cibulkovú pred jedným finále, alebo futbalistov pred Škótskom. Už neznášam hlášky „cítime sa vo forme“ „uvedomujeme si svoju silu“ ale tiež viac »

Logicky a nevedecky – šedivenie

05.02.2018

Dlhodobo sa uvádza že za šedivé vlasy môžu starosti. Čítal som aj uveriteľné upresnenie že je to priamo následok strachu o niekoho blízkeho. Jednou z terapií by tu teda boli mantry v zmysle viac »

Diagnózy psychiatrie v očistci (? )

01.02.2018

Prekvapujúco ľahko sa dá veľa psychických porúch či anomálií vysvetliť minulými životmi. Napríklad gerontofília. Muž miloval ženu do vysokého veku, ktorá mu zomrela. Do smrti mu zúfalo viac »

nehnuteľnosť, hypotéka, dlh

Bytov na prenájom pribudlo, ceny stúpli

21.02.2018 12:00

Cena 760 eur mesačne za prenájom 2-izbového bytu v bratislavskom Ružinove. Takto sa pohybovali ceny prenájmov v poslednom kvartáli minulého roku.

loď, lode, korea, kldr, čína, tanker, japonsko

Japonci svedkami transakcie, ktorá zrejme porušuje sankcie voči KĽDR

21.02.2018 11:57

Japonská armáda bola na mori svedkom odovzdávky lodného nákladu medzi plavidlom zo Severnej Kórey a bližšie nešpecifikovanou loďou s čínskymi znakmi.

SaS, sloboda a solidarita, richard sulík, sulík, lucia nicholsonová,

Fico si plienkami rodičov nekúpi, myslí si opozičná SaS

21.02.2018 11:39

Podľa Slobody a solidarity nie sú "Rodičia detí takí naivní, aby zabudli na masívne rozkrádanie verejného majetku a absenciu spravodlivosti."

egypt, gaza, rafah

Egypt opäť nakrátko otvoril hraničný priechod do pásma Gazy

21.02.2018 11:28

Cestný hraničný priechod Rafah zostane otvorený štyri dni v oboch smeroch.

myshkin

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 9123x
Priemerná čítanosť článkov: 1014x

Autor blogu

Kategórie